Mađari bolji od "Orlova" u Kanjiži - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Mađari bolji od "Orlova" u Kanjiži

Mađari bolji od "Orlova" u Kanjiži

U prvoj pripremnoj utakmici pred London, reprezentacija Srbije, poražena je u Kanjiži od selekcije Mađarske 21:23 (11:13). Teški vremenski uslovi u lepom ambijentu krcate dvorane u Kanjiži, gde se okupilo oko 1200 navijača i jedne, i druge selekcije, onemogućili su igrače obe selekcije da pruže nešto više. Ovako, meč sa dosta tehničkih grešaka i „teških nogu“ posle napornih priprema, nije bio najzanimljiviji za rukometne sladokusce. U takvoj podeli karata, bolje su se snašli mađarski rukometaši, koji su ključnu prednost stekli početkom drugog poluvremena, koje su otvorili serijom 4:0 preko desnog krila Haršanjija.

SRBIJA  – MAĐARSKA 21:23 (11:13)
Kanjiža
Gledalaca – 1200
Sudije: Stojković i Nikolić

Srbija: Marjanac tri odbrane, Vujin 2, Nikčević 1, Manojlović 1, Toskić 1, Ilić 1, Marković 2, Milić tri odbrane, Prodanović 3, Stojković 1, Rnić 3, Kostadinović 1, Vučković, Čutura 1, Stanković, Nenadić 2,Mitrović, Đukanović jedna odbrana
Mađarska: Ilješ, Časar 2, Močai 1, Ivančik 3, Ivančik T 3, Haršanji 6, Putic, Fazekaš sedam odbrana, Perez, Mikler, Laluška, Nađ 1, Nađ L 1, Điljaš 1, Vadkerti 1, Zubai 1, Liskai,Šuh 2, Lekai 1.
Kretanje rezultata: 2:3 (8.) 8:7 (19.) 8:12 (26.) 9:13 (28.) 11:17 (38.) 14:19 (44.) 16:20 (47.) 19:22 (55.)

Igrač utakmice: Nandor Fazekaš (Mađarska)

TIh +6 (17:11) iz 38. minuta, održavala je ekipa Lajoša Močaia do samog kraja, iako su „Orlovi“ uspeli da se vrate u utakmicu većom angažovanošču, pre svega. Rezultatska serija Mađara, imala je svoju preteču u 5:0 iz prvog poluvremena, kada su se Mađari sa 8:7, iskoristivši lošiji napad Srbije, odlepili na 12:8. Sve do tada, uvodni deo je prošao u rezultatskoj klackalici.  Utisak je da su prednost odneli mađarski golmani, Mikler u prvom i Fazekaš u drugom poluvremenu, koji su lako „lovili“ šuteve srpskih bekova.

Probao je Vuković i sa 5:1 odbranom sa Nenadićem i Markovićem na prednjem, izmešao bekove u napadu, ali bez preteranog rezultata. Impulse sa bekovskih pozicija na trenutke su davali Momir Rnić i Petar Nenadić, ali generalno, nije bilo svežine, ni brzine u igri „Orlova“.

Preko Petra Nenadića, stiglo se do 19:22, kada je Vuković zatražio tajm-aut, ali bez preteranog uspeha. Posle još jedne odbrane Fazekaša, Điljaš je rešio sve dileme, postigavši gol za 19:23 na tri minuta pre kraja…