plasmanom na Svetsko prvenstvo u Hrvatskoj. U revanš meču na Islandu,
izabranici selektora Temelkovskog izgubili su sa 6 golova razlike, 30:24
(13:13
), što je bilo dovoljno za veliko slavlje, budući da je prvi meč završen
sa +8 (34:26) u korist Makedonaca. Tako se Makedonija posle deset godina pauze,
vratila na najveću međunarodnu rukometnu smotru.

Posle tri neuspešna pokušaja u kvalifikacijama, koja su bila neuspešna upravo zbog Islanda, reprezentacija Makedonije je uspela u četvrtom da se domogne velikom takmičenja. Predvođena sjajnim Ristovskim na golu (15 odbrana) i Lazarovim u polju (10 golova), koji je postigao i odlučujući gol na +7 za Islanđane (30:23) u poslednjem napadu, kada je ruka za pasivu već bila podignuta.

Makedonija se držala hrabro svo vreme. Na poluvremenu 13:13, u 37. minutu 15:15, pa zatim još jedan priključak, 19:18. Pet minuta pre kraja je rezultat bio 25:22, a onda par grešaka Makedonaca, koje meč uvode u neizvesnu završnicu (28:22, 57.m). Sve do poslednjeg napada, kada je Kire uzeo stvar u svoje ruke…

Island – Makedonija 30:24 (13:13)
Gledalaca: 3000

Island: H. Gudmunson (10 odbrana), B. Gudmunson (5 odbrana), Sigurdson 9, Stefanson 7, Gudjonson 8, Peterson 2, Atlason 2, Svavarson 2.
Makedonija: Ristovski (15 odbrana), Lazarov 10, Mojsoski 4, Temelkovski 2, Mirkulovski 2, Dimovski 2, Aluševski 2, Markoski 1, Stojanović 1.