Nastavlja se trka: Vardar u nastavku slomio otpor Butela - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Nastavlja se trka: Vardar u nastavku slomio otpor Butela

Nastavlja se trka: Vardar u nastavku slomio otpor Butela

U zaostalom meču 4. kola plej-ofa makedonske Superlige, odloženom zbog tragične smrti Denisa Tota, Vardar je kao domaćin slavio u skopskom derbiju protiv Butela 25:21 (10:10). Branilac titule je tako zadržao korak za vodećim Eurofarm Pelisterom, sa kojim će najverovatnije odlučivati o tituli 2. maja u Bitolju.

Otopor neugodnog rivala, tim Davida Davisa slomio je u drugom poluvremenu, nakon odličnog prvog dela gostiju. Od sredine drugog dela Vardar je počeo da kreira nedostižnu prednost. Najpre se odvojio serjom 3:0, a da drame neće biti, postalo je jasno kada je razlika narasla na plus šest. Butel je do kraja uspeo da ublaži poraz.

Sve bolji Kuni Morales predvodio je listu strelaca pobedničkog tabora sa sedam golova, tri više od Filipa Taleskog. Kod gostiju, Marko Mitev je pogodio pet puta, jednom više od Mirka Majića.