Promena kursa u Makedoniji: Velika pobeda Eurofarm Pelistera u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Promena kursa u Makedoniji: Velika pobeda Eurofarm Pelistera u Skoplju!

Promena kursa u Makedoniji: Velika pobeda Eurofarm Pelistera u Skoplju!

U prvom od dva velika derbija između Vardara i Eurofarm Pelistera u plej-ofu, gosti iz Bitolja pokorili su SC „Jane Sandanski“ i preuzeli prvo mesto na tabeli! Nakon velike borbe, i zahvaljujući sjajnoj odbrani, tim Željka Babića slavio je 23:24 (11:12)!

Ekipa iz Bitolja je krajem prvog poluvremena preuzela vođstvo i nije ga ispustila do samog kraja. Kada je Mandalinić pogodio za maksimalnih 19:23 pet minuta pre kraja, delovalo je da se pitanje pobednika neće postaviti do kraja.

Međutim, Vardar je smogao snage da se vrati – Tomovski je na ulasku u poslednji minut odbranio zicer Marašu, pa je domaćin zaradio napad za izjednačenje. Dodiš je prošao po širokoj poziciji sa slabije strane, ali je njegov pokušaj iz ereta lako zaustavio Kizić. Do kraja je ostalo 20 sekundi, taman toliko da se bez problema zadrži posed lopte.

Potpuno zasluženo, Eurofarm Pelister slavi prvu pobedu u trećem duel najboljih makedonskih timova ove sezone (ne računajući Superkup). Tokom regularnog dela šampionata, Vardar je slavio kod kuće, a u gostima osvojio bod golom Dibirova iz sedmerca po isteku vremena.

Ovoga puta, učesnik osmine finala EHF Lige Evropa bio je bolji rival, i sagradio odličnu poziciju pred nastavak doigravanja. Ukoliko ne bude bilo neplaniranih kikseva sa obe strane, u novom derbiju, koji će se početkom maja odigrati u Bitolju, „Zelenima“ će za titulu biti dovoljan i bod.

Taboada sa šest i Mandalinić sa pet golova vodili su glavnu reč u pobedničkom taboru. Kod Vardara, najefikasniji je bio Dibirov sa šest pogodaka, jednim više od Moralesa.

VARDAR-EUROFARM PELISTER 23:24 (11:12)

VARDAR: Ristovski, Tomovski – Stoilov 1, O. Njokas 2, Morales 5, Karapalevski 1, Georgievski, Dialo, Savrevski, Toto 3, Gadža 1, Taleski 3, Dibirov 6, Dodić, Đukić 1, Miševski

EUROFARM PELISTER: Kizić, Sekelji – Maraš 4, Ojleski 1, Markoski 2, Madžovski, Kukulovski, Mandalinić 5, Tankoski 2, Radović, Kosteski, Kukoski, Božić-Pavletić 3, Građan 1, Obradović, Taboada 6