Vardar lako sa Proletom, Ohridu drama protiv Butela - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vardar lako sa Proletom, Ohridu drama protiv Butela

Vardar lako sa Proletom, Ohridu drama protiv Butela

Novi šef stručnog štaba Vardara, David Davis, ostvario je prvu pobedu na toj funkciji pošto je njegova ekipa rutinski opravdala ulogu favorita protiv Proleta, 34:22 (15:12).

Nakon poraza od Nexea u prvom kolu SEHA, Vardar je imao mnogo lakši posao na startu nastavka domaćeg šampionata. Prolet je bio konkurentan do završnice prvog poluvremena, ali su crveno-crni na startu nastavka dodali gas i rutinski slavili.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Morales sa pet golova, iz njega Gadža, Dibirov i Đukić sa po četiri. Na drugoj strani, istakli su se Alarov i Džonov sa po pet pogodaka.

Vardar sada ima tri boda manje i utakmicu manje od Eurofarm Pelistera, s obzirom da još nije registrovan neodigrani meč protiv suspendovanog Metalurga.

Mnogo dramatičnije bilo je kraj jezera, gde je Ohrid posle velike drame uspeo da savlada Butel 26:25 (11:12). Utakmica jako važna u borbi za izlazak na evro scenu, odlučena je tako što su gosti propustili dve prilike za izjednačenje u poslednjem minutu.

Najpre je Braunović „skinuo“ zicer sa krila, ali su „Gladijatori“ brzo pogrešili i poklonili još jednu priliku rivalu. Međutim, šut Denisa Tota iz velike daljine završio je preko gola.

Najefikasniji kod pobednika Mice Šilegov sa osam golova, jednim više od Mirka Majića na drugoj strani.