Vardar prokockao +10 pa ubedljivo slavio, Pelister deklasirao Prilep - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vardar prokockao +10 pa ubedljivo slavio, Pelister deklasirao Prilep

Vardar prokockao +10 pa ubedljivo slavio, Pelister deklasirao Prilep

U poslednjoj utakmici 11. kola makedonske Superlige, Vardar je na gostovanju Strugi opravdao ulogu favorita i slavio 28:37 (15:18), ali je utakmica imala jako zanimljiv tok.

Branilac titule je silno krenuo i vrlo rano stekao dvocifrenu prednost 17:7. Međutim, izabranici Veselina Vujovića su se prerano opustili. Stružani su napravili fenomenalnu seriju i smanjili na minus tri do odlaska na odmor, a početkom nastavka su čak uspeli i da izjednače – 20:20.

To je upalilo crveni alarm u gostujućim redovima, pa su stvari ubrzo došle na svoje mesto. Vardar je ubacio u petu brzinu i ponovo stvorio veliku prednost, ali ovoga puta vremena, a ni snage rivala za povratak nije bilo.

Sjajnu utakmicu u domaćim redovima odigrali su Barjaktarević sa devet i Kastratović sa osam golova, dok je kod pobednika najefikasniji bio Valčak sa sedam pogodaka, jednim više od Kevina Njokasa i Filipa Taleskog.

Najinteresantije je bilo u okršaju Eurofarm Pelistera 2 i Ohrida, koji je završen bez pobednika – 28:28 (13:12). Gosti su u završnici bili bliži pobedi, zahvaljući vrhunskim partijama golmana Braunovića i Mice Šilegova, ali se Đukić u poslednjem trenutku pobrinuo da Eurofarm Pelister izbegne drugi poraz na svom terenu ove sezone.

U prvom meču ove runde, Eurofarm Pelister je demonstrirao silu pred oko 700 navijača u Prilepu – 24:41 (12:22). Iako su nastupili bez Božića Pavletića, i sa skraćenom minutažom za Perića i Mandalinića, gosti iz Bitolja su dominirali od prvog do poslednjeg minuta.

Najsvetlija tačka u domaćim redovima bio je Trenčeski sa devet golova, dok je u timu Željka Babića nezaustavljiv bio Kosteski sa 12 preciznih šuteva.