Metalurg "bronzani" u SEHI - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Metalurg „bronzani“ u SEHI

Metalurg „bronzani“ u SEHI

Rukometaši Metalurga, osvojili su treće mesto na završnom turniru SEHA lige u Skoplju trijumfom nad beloruskim Meškovom 26:21 (13:8). I bez šest standardnih prvotimaca, tim Line Červara, lako je izašao na kraj sa očajnim Belorusima.

MEŠKOV – METALURG 21:26 (8:13)
GLEDALACA – 700
MEŠKOV: Atajevas 1, Markotić 1, Knudsen 1, Novickis 1, Patotski dve odbrane, Prakapenja 2, Knjažev 1, Čarapenka 7 odbrana, Šumak 1, Vukić, Baranji, Grosas 1, Kostadinović 1, Karačić 1, Tatarin 6(2), Ušal
METALURG: Stanić, Levov, Mađovski 1, Vugrinec 5(2), Naumovski, Georgievski 1, Kozlina 6, Mojsoski 3, Mitrevski 16 odbrana, Doder 1, Batinović 4, Mađovski B, Jonovski 2, Mandić, Peševski 3, Koražija
KRETANJE REZULTATA:5:3 (10.) 5:7 (15.) 7:9 (22.) 8:13 (29.) 11:16 (37.) 12:18 (41.) 16:22 (48.) 18:22 (51.) 20:23 (56.)

Rafalna paljba Kozline i serija odbrana Mitrevskog, najavili su kakav će ishod meča biti već posle prvog dela.  Ključnu prednost, Metalurg je stekao u poslednjih desetak minuta poluvremena, kada je sa 9:7 u 22. minutu, očas posla makedonski šampion dođao do 13:7. Belorusi nemoćni, spori, bezidejni u napadu, nisu mogli ništa protiv kompaktnosti Metalurgove odbrane.

Ni drugo poluvreme nije donelo ništa novo, sem pojačane agresivnosti Belorusa. Kakav takav priključak na četiri gola, držalo je levo krilo Tatarin, ali je domaći tim sigurno priveo meč kraju. Najefikasniji su bili Vugrinec i Kozlin sa po pet pogodaka…