Metalurg prekinuo crnu seriju u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Metalurg prekinuo crnu seriju u Novom Sadu

Metalurg prekinuo crnu seriju u Novom Sadu

Rukometaši Metalurga vratili su se na pobednički kolosek posle par neuspešnih nedelja u EHF Ligi šampiona. Izabranici Lina Červara savladali su Vojvodinu 25:22 (12:11) u Novom Sadu u meču petog kola SEHA GAZPROM South Stream Lige i tako povratili samopouzdanje poljuljano u evropskom elitnom takmičenju. Pobeda dobija još više na značaju, ako se zna da neki od vodeći zvezda, poput Mojsovskog, Vugrineca i Atmana, nisu igrali na ovom meču protiv, takođe, nekompletne Vojvodine, ali su Makedonci u svojim redovima imali raspoloženog Luku Cindrića sa devet golova, kao i bivšu „jedinicu“ Vojvodine, Miroslava Kocića (15 odbrana).

Dobro je srpski šampion započeo meč sa četiri uzastopna gola desnog beka Miloša Orbovića, poveo 5:4 u devetom minutu, kada je usledila serija 4:0 Metalurga, koju je predvodio mladi crnogorski levi bek Vuko Borozan (5:8). Uspeo je tim Đorđa Ćirkovića, koji je na ovom meču imao u sastavu rekovalescente, Elezovića (šutnuo penal) i Datukašvilija,  da se vrati u meč, i da do poluvremena uhvati priključak golovima Lazovića i Marjanovića (11:12).

Upravo je levo krilo Filip Marjanović izjednačio na startu drugog dela (12:12), a Novosađani su imali snage da se snažnijem rivalu odupru sve do 40. minuta, kada je Zoran Nikolić poslednji put izjednačio na meču (14:14).Tada na scenu stupa Metalurgova odbrana sa Miroslavom Kocićem u pozadini. Do narednog gola Vojvodine, čekalo se šest minuta, a do tada je Luka Cindrić već odveo svoj tim na 17:14. Borili su se Novosađani do kraja, ali su ispod tri gola razlike uspeli da spuste tek kada je sve bilo gotovo, u poslednjem minutu – 22:25.

1.MKB-MVM Veszprem7700224 : 16121
2.Vardar7601210 : 17818
3.Tatran Prešov6402187 : 16312
4.Meshkov Brest5401151 : 13212