MI 2013: Crnogorke se pridružile pobedničkom jatu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MI 2013: Crnogorke se pridružile pobedničkom jatu

MI 2013: Crnogorke se pridružile pobedničkom jatu

Zorica Radojkovic

I drugi takmičarski dan rukometnog turnira bio je uspešan za reprezentacije sa naših prostora.

Crnogorke su prvi nastup u Mersinu završile pobedom nad domaćinom 25-22(10-10). Marina Vukčević je upisala 13 odbrana, Majda Mehmedović predvodila napad sa 10 golova, dok je Sara Vukčević mrežu Turkinja pogodila 6 puta.

Hrvatice su pobedile Španiju 25-24(11-11) i istakle ozbiljnu kandidaturu za najviši plasman na igrama u Turskoj. Lana Franković je postigla 7 golova, Marina Razum skupila 12 odbrana, mada epitet igračice dana ide razigranoj Sonji Bašić(9 golova) koja je u poslednjih 15 minuta kada se lomio rezultat od 6 golova Hrvatske postigla 4.

Slovenke su posle furioznog drugog poluvremena nadigrale Makedoniju 32-21(12-10). Neli Irman i Maja Zrnec su postigle po 7 golova, dok je Miša Mariniček upisala 16 odbrana. Kod Makedonki po običaju, daleko najefikasnija bila je Elena Gjorgijevska sa 9 golova.

Srpkinje su upisale i drugu pobedu u nizu pošto su savladale Alžir 28-20(18-8). Ana Kačarević je imala 10 odrrana, a Jovana Stoiljković i Jelena Trifunović su postigle po 5 golova.