Mijatović utišao Arenu - Zagreb sve dalje od TOP 16 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Mijatović utišao Arenu – Zagreb sve dalje od TOP 16

Mijatović utišao Arenu – Zagreb sve dalje od TOP 16

4 komentari

Hrvatski šampion, C.O Zagreb, upisao je novi poraz u osmom kolu EHF Lige šampiona. Ovoga puta u „Areni“ je bio bolji Dinamo iz Minska 25:23 (14:10), koji je praktično tokom čitavog meča diktirao tempo i bio u vođstvu. Loša odbrana u prvom poluvremenu, popravljena je u nastavku, ali se tada ispostavio problem napadača, koji su imali problema sa Radetom Mijatovićem na golu Belorusa, koji je sa 15 odbrana (42%) bio junak utakmice. Jedino je Stipe Mandalinić, koliko-toliko, u drugom delu imao ključ za bravu raspoloženog crnogorskog golmana, ali je Mijatović bio najbolji kada je to najpotrebnije. Pri rezultatu 24:22, uhvatio je „živu“ Mandaliniću, u narednom napadu odbranio šut Horvata sa krila, i time razbio svaku iluziju Zagrepčana da bi mogli do preokreta u poslednjim minutima…

Posle pobede Kadetena nad Pik Segedom 36:29 (Kukučka i Pendić 8, Stojanović 5 – Šulc 10), Zagreb je ovim porazom pao na poslednje mesto u grupi sa tri osvojena boda. Gostovanje u Barseloni i domaćinstvo Švajcarcima, ne daju velike izglede hrvatskom šampionu za prolaz dalje. Čini se da je šansa za TOP 16 propuštena upravo večeras…