Milić spasio Vardar - Odluka o šampionu prvog juna! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Milić spasio Vardar – Odluka o šampionu prvog juna!

Milić spasio Vardar – Odluka o šampionu prvog juna!

5 komentari

Odluka o makedonskom šampionu moraće da sačeka do 1. juna i revanš meča Vardara i Metalurga. Za toliko ju je odložio golman crveno-crnih Strahinja Milić odbranivši šut Naumčetu Mojsovskom u poslednjem napadu derbija u „Autokomandi“ – 25:25 (13:13). U meču punom prekida, koji je trajao tačno 105 minuta i jedna i druga ekipa je imala svoje šanse za trijumf, iako se sredinom drugog poluvremena činilo da će Metalurg iskoristiti prednost domaćeg terena. Vardar će tako imati priliku da pred svojim navijačima prekine trogodišnju vladavinu Metalurga.

Nije imala odbrana Vardara rešenja za najboljeg strelca susreta, Naumčeta Mojsovskog koji je meč završio sa devet pogodaka.  Upravo je srednji bek makedonske reprezentacije odveo svoj tim do +3 – 23:20 u 49.minutu, ali se ubrzo i povredio, posle čega je par minuta morao da provede na klupi. To je bio znak Vardaru da se vrati u meč golovima Stoilova i Rajkovića (23:23 – 51.). Moral gostima u „Autokomandi“, podigle su odbrane Strahinje Milića (ukupno 13), koji je u drugom poluvremenu odbranio tri sedmerca, dok je četvti završio na prečki.

Poslednji Batinoviću pri rezultatu 24:24 u 57.minutu, doneo je priliku Vardaru da reši meč u svoju korist. U prilog je timu Veselina Vujovića išlo i nepostojeće isključenje Velka Markovskog, plod kardinalne greške najpoznatijeg sudijskog para Načevski – Nikolov na dva minuta i 20 sekundi pre kraja. Međutim, Raković nije uspeo da savlada raspoloženog Mitrevskog,koji je odlično zamenio Darka Stanića. Na minut pre kraja sa igračem manje Mojsovski postiže gol za 25:24, ali istom merom uzvraća Vukašin Rajković 40 sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka (25:25).

Lino Červar je zatražio tajm-aut na 27 sekundi do kraja. Na teren je poslao svih sedam igrača, riskirajući sa „markerom“, ali prednost nije napravljena. Umesto toga, sve u svoje ruke je uzeo Naumče Mojsovski, koji je pet sekundi pre kraja šutnuo, a Strahinja Milić postao junak utakmice, uz raspoloženog Igora Karačića, koji je na svom kontu večeras imao sedam pogodaka.

Ako ne dođe do nekih nepredviđenih rezultata pred revanš u kome će Vardar biti domaćin, situacija je jasna. Vardar mora da pobedi ako želi titulu, dok je Metalurgu dovoljan i bod.