MIRKO NE DA TITULU: Vesprem odbranio SEHA tron! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MIRKO NE DA TITULU: Vesprem odbranio SEHA tron!

MIRKO NE DA TITULU: Vesprem odbranio SEHA tron!

Verovatno na oproštaju od regionalnog takmičenja, rukometaši Vesprema  su na fajnal foru u Varaždinu odbranili titulu šampiona SEHA Gasprom lige, pobedom nad Vardarom u završnoj predstavi 28:26 (14:15). U odličnoj finalnoj utakmici i uvertiri za četvrtfinale EHF Lige šampiona, mađarski tim je bio bolji u poslednjih 10-ak minuta, i, po najviše zahvaljujući golmanu Aliloviću, osvojio drugi pehar u isto toliko SEHA sezona.

Time je stavljena tačka na peto izdanje ovog takmičenja.

VARDAR – VESPREM 26:28  (15:14)

Isključenja: Vardar 10, Vesprem 14 minuta

7m: Vardar 1/1, Vesprem 3/4

VARDAR

Šterbik 9/28, Milić 2/11, Angelov – Stoilov 1/3, Brumen 1/1, Toskić, Manaskov 2/2 (1), Makeda 2/4, Karačić 2/3, Dujšebaev 4/6, Abutović, Cindrić 5/11, Dibirov 4/7,Gorbok 2/3 , Šiškarev 3/5, Marsenić

VESPREM

Mikler 4/19, Alilović 5/16 – Guljaš 1/1, Ivanšik 2/2, Šuč, Ilić 7/11 (1), Palmarson 3/5, Nilson 1/4, Nađ 4/6, Ugalde 2/2, Marguč 3/4 (2), Ćema 1/2, Terzić 0/1, Sulić 1/1, Lekai, Slišković 4/4

Odbrambena zona Vardara 5-1 sa isturenim Dibirovim napravila je puno porblema napadu Vesprema. Sa druge strane, defanziva mađarskog šampiona bila je porazna u uvodnim minutima, u toj meri da su tek u šestom pokušaju uspeli da odbrane napad. Jedino je Momir Ilić uspevao da pronađe put do mreže Strahinje Milića. Srpski as je postigao prva tri gola za svoj tim, ali to nije bilo dovoljno za priključak jer je Šiškarev realizovao dva od tri uzastopna kontra napada za 7:3 u korist Vardara, i rani tajm-aut Ćavija Sabatea.

Ilić je konačno dobio podršku u vidu Lasla Nađa, odbrana Vesprema je uspela da se „sabere“, pa je tim Vesprema ekspresno uspeo da se vrati – Marguč, Palmarson i Ivanščik kreiraju seriju od 3:0 za 9:9 u 14. minutu, kada i Gonzales odlučuje da pozove na predah.

Do 24. minuta igralo se gol za gol, a onda je Vardar iskoristio igrača više da povede 14:12 preko Manaskova, da bi period do isteka 30. minuta ponovo protekao u igri gol za gol.

• Ilić postigao prva četiri gola za svoj tim
  • Tek šesti napad rivala uspeo je Vesprem da odbrani
  • Slišković u 35. minutu menja povređenog Ilića i nastavlja gde je ovaj stao – 4/4 učinak
  • Vardar je propustio tri vezana napada za izjednačenje u finišu
  • Alilovićeve odbrane u završnici presudile

Vesprem je preuzeo vođstvo golom Guljaša iz kontra napada u 34. minutu – 17:16.  Samo dva minuta kasnije, Abutović je zaradio crveni karton posle trećeg isključenja, povredivši pri tom Momira Ilića, koji nije mogao da nastavi meč, pa je njegovo mesto zauzeo Slišković.

Upravo je hrvatski reprezentativac i preuzeo golgetersku ulogu od starijeg kolege, i održavao minimalnu prednost Vesprema, dok je na drugoj strani Vardar preko raspoloženog Dibirova držao korak za rivalom. Makedonski šampion dolazi do preokreta zahvaljujući Dujšebaevu – 23:22 u 48. minutu. Tri minuta kasnije, Nađ šalje pas sa svoje polovine za Sulića – 25:24 za Vesprem.

Alilović spektakularno brani čist zicer Dibirovu, a Nilson na drugoj strani koristi neopreznost odbrane i podiže na 27:25 u korist vicešampiona Evrope u 55. minutu. To je bio znak za Raula Gonzalesa da reaguje tajm-autom, što je urodilo plodom – Cindrić smanjuje na gol zaostatka, Šterbik brani zicer Ivančiku, ali Šiškarev ne uspeva da poravna. Još jednom je Arpad dao šansu svojim saigračima – odbranio je Palmarsonu, međutim Karačić je požurio i napravio probijanje.

Dugo je na semaforu pisalo 27:26 – sve do 28:52 – kada je Laslo Nađ rešio pitanje pobednika. Poslednju neizvesnost otklonio je sjajni Mirko Alilović, faktor odluke u drugom poluvremenu.

Iz Varaždina: Marko Marjanović