Mladi Bosanci pokazali zube Rusima u Krasnodaru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Mladi Bosanci pokazali zube Rusima u Krasnodaru

Mladi Bosanci pokazali zube Rusima u Krasnodaru

Reprezentacija Bosne i Hercegovine, poražena je i po četvrti put u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Danskoj, ali uz najbolju partiju u dosadašnjem delu takmičenja. Rusi su bili očekivano bolji 26:24 (10:11) u Krasnodaru, međutim, za razliku od prethodna tri duela, podmlađeni sastav Dragana Markovića, pružio je odličnu, hrabru partiju, koja umalo nije krunisana i bodovima. Predvođeni sjajnim Nebojšom Grahovcem (19 odbrana) koji je spustio roletnu pred ruskim šuterima, Bosanci su pored prednosti na poluvremenu, i u 42. minutu imali obećavajućih +2 – 17:15.

Preokrenuli su Rusi meč u svoju korist, u čijim je redovima najefikasnija bila trojka Igropulo (5), Atman i Harbok (po 4). Poslednji priključak doneo je Milas na 21:20. U 57. minutu je na semaforu pisalo 25:22, da bi do kraja susreta, motivisani reprezentativci BiH imali priliku i da ga završe sa samo golom minusa (Vranješov šut nije završio u mreži).