Mladi Slovenci igraju za zlato, Janc: Borili se do smrti, a sad opušteno na Francuze - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Mladi Slovenci igraju za zlato, Janc: Borili se do smrti, a sad opušteno na Francuze

Slovenački san došao je do zlatne završnice. Generacija 1996 potvrdila je kvalitet plasmanom u finale gde će u četvrtak od 15 časova igrati protiv bolje iz duela Francuske koja je savladala Španiju 33:27. Kako su to videli Janijevi golden boysi, preneo je iz Ekaterinburga, naš kolega Tomislav Laurić:

Urh Kastelic, golman:

Velika 21 obrana kad je bilo najteže. Možemo li očekivati slično u finalu?

Ja sam cijelo ovo prvenstvo bio pun nesreće. Mogao sam obraniti još 30 lopti, ali sve su ušle. Znao sam da baš u ovoj utakmici tim treba mene, da treba golmana i jako sam sretan da se danas to poklopilo. I tim je sada sretan, kad smo gubili osjećali smo da se možemo vratiti kvalitetnom obranom. Ja mislim da oni nisu imali toliko kontri danas, pobijedili bi glatko. Baš su dobri u polukontri i tranziciji, ali mi smo se obranom i pametnom igrom u drugom poluvremenu vratili u igru i pobjedili.

Je li ekipa ostala malo iznenađena na početku islandskom obranom?

Da, ja mislim da je. Gledali smo video  i nisu to još igrali. Oni su baš pametno skrivali to cijelo prvenstvo i sad kad su trebali odigrali su to. Mi smo imali puno problema s time i zbog toga toliko njihovih kontri. Ali shvatili smo to, dogovorili se u garderobi i odigrali drugo poluvrijeme kako treba.

Blaž Janc, desni bek:

Finale je tu… Je li ovo najteže izborena pobjeda ove generacije?

Pa ja ne mogu da vjerujem kako smo se izvukli. Bili smo na kraju, ništa nam nije išlo. Dobro, igrali smo obranu ali primili ne znam koliko golova iz kontri. Iznenadila nas je malo ova obrana, nismo se snašli više od pola utakmice. Tako da ja ne znam šta je ovo bilo ali mogu da čestitam ovim momcima, mojoj ekipi, jer je odigrala do kraja, borila se do smrti i kako smo se izvukli.. stvarno svaka nam čast.

Ova slovenska generacija niti jednom nije izgubila zadnjih 10 minuta utakmice. Je li to dobar predznak za finale?

Pa sigurno je to dobro, ali ja mislim da ćemo igrati sa Francuzima opet u finalu. Znamo ih, vidjeli smo da možemo igrati sa njima i svi znamo da je finale jedna zasebna utakmica. Mi idemo opušteno u finale i vidjet ćemo što će biti.

Aleks Kavčič, lijevi bek:

O čemu si razmišljao kada si ulazio na teren u drugom poluvremenu?

Samo o tome kako ćemo završiti ovu utakmicu. Bilo je stvarno teško, svi smo željeli puno tako da… Da smo izgubili ovu utakmicu, sve bi bilo naopako.

Što je bio poseban motiv za ovu vrhunsku predstavu?

Pa ja sam obrambeni igrač i bio mi je san odlučiti utakmicu. Jako je teško opisati što mi se danas dogodilo na igralištu. Stvarno sam jako sretan što idemo dalje! Idemo sutra po zlato! Nemamo se čega bojati; medalju već imamo.

Očekuješ li ponovni dvoboj sa Francuskom u finalu?

Očekujem. Francuzi su superiorniji u tom polufinalu i vjerojatno ćemo igrati protiv njih. Francuzi su iz utakmicu u utakmicu sve bolji, ali vjerujem da ćemo se i mi izdući te odigrati još jednu kvalitetnu utakmicu i na najbolji mogući način završiti prvenstvo.