Muke po Hrvatskoj, ali Katar arhiviran - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Muke po Hrvatskoj, ali Katar arhiviran

Muke po Hrvatskoj, ali Katar arhiviran

Muke po Slavka Golužu trajale su svih 60 minuta, da bi na kraju evropski vicešampioni ipak iščupali čitav plen iz kandži, ni malo naivnih, Kataraca 21:19 (9:13). Rezultat posle 30 minuta dovoljno govori o tome na kakav su otpor naišli Stipe Mandalinić i drugovi. U Ljubuškom, Katar nije imao kompleks „domaćeg terena“, a Dragan Zovko, uspešno je igrao „šah“ sa svojim kolegom preko puta, nad kojim je imao i psihološku prednost, s obzirom da bi pobeda bila ogromna, a poraz Hrvatske, prepričavao.

Od osmog minuta i 2:2, pa sve do 42. kada je Obranović postigao gol za 15:15, Hrvatska je bila u minusu. Za prvi plus, čekalo se sve do 53. minuta, kada je Herceg postigao gol za 18:17. Tvrdu utakmicu prelomila je Hrvatska odbrana, a gol Šimeta Ivića na 16 sekundi pre kraja, doneo i prve bodove…

U redovima pobednika, najefikasniji su bili Ivić sa sedam, odnosno, Mandalinić i  Herceg sa po četiri gola uz 13 odbrana Filipa Ivića na golu.