Nezadrživi Ohrid savladao i Prolet - Stojanović: Ogromna pobeda! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Nezadrživi Ohrid savladao i Prolet – Stojanović: Ogromna pobeda!

Nezadrživi Ohrid savladao i Prolet – Stojanović: Ogromna pobeda!

Ekipa Ohrida je sačuvala maksimalan učinak i nakon šestog ovosezonskog meča u makedonskom šampionatu, pošto je teškom mukom na gostujućem terenu savladala neugodni Prolet u derbiju, 18:22 (12:10).

Ohrid je najpre vodio, a potom i zaostajao tri gola za rivalom, ali je odigrao fenomenalnu odbranu u drugom poluvremenu i stigao do novog trijumfa.

Krivokapić sa osam i Tot sa sedam golova bili su najefikasniji u pobedničkim redovima, dok je u timu Proleta najefikasniji bio Davor Palevski sa šest pogodaka.

Ohrid je ubedljivo prvi u grupi A sa 18 bodova, dok je Tineks Prolet sada na polovičnom učinku, dve pobede i dva poraza.

Prvi pravi derbi u ovoj sezoni završili smo uspešno. Čestitke za oba tima na fer i korektnoj igri. Čitavim tokom meča smo igrali dobru odbranu, dok smo se u napadu popravili u drugom poluvremenu i pokazali da smo trenutno bolja ekipa. Ova pobeda je ogromna za nas, s obzirom na to da se suočavamo sa velikim problemima u sastavu zbog koronavirusa. U toku meča ostali smo bez Nikole Danilovskog, ali je Jagoš Braunović stupio na scenu i pokazao da imamo odličan golmanski tandem – rekao je nakon pobede trener Ohrida Rade Stojanović.