Novajlija iz Velike Plane remizirao sa Metaloplastikom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Novajlija iz Velike Plane remizirao sa Metaloplastikom

Novajlija iz Velike Plane remizirao sa Metaloplastikom

Najlepša rukometna predstava ikada viđena u Velikoj Plani završena je bez pobednika. Novajlija je otkinuo bod Metaloplastici 25:25 u utakmici prepunoj preokreta i uzbuđenja, što je konačan ishod koji najviše odgovara viđenom na terenu. Ekipe su se neobično često smenjivale u vođstvu. 10 minuta pre kraja činilo se da je Morava značajno bliža trijumfu ali je na kraju napad za pobedu imala Metaloplastika.  Mladi trener Planjana Ivan Milojević je taktikom savršeno parirao čak 27 godina starijem kolegi Slavku Novakoviću tako da je sa svake tačke gledišta subotnji meč bio izuzetno sadržajna rukometna poslastica.

U prvom poluvremenu Marko Jokić je postigao više od polovine golova za domaći tim, čak sedam, a u nastavke se nije upisivo u strelce. Realizatorsku ulogu preuzeo je mladi reprezentativac  Đorđe Đekič, koji je takođe sakupio sedam pogodaka. Efikasnošću su se istakli još i Denić sa četiri gola i Mitrović sa tri. Kod gostiju, kapiten Mitrović je postigao šest golova, jedan više od Miloša Prodanovića. Žikica Milosavljević je u prvih trideset minuta ušao samo da izvede sedmerac, dok je u nastavku konstantno bio na parketu u fazi napada. U tom periodu Darko Dimitrijević je uspeo dva puta da odbrani udarac sa sedam metara slavnom Pančevcu, što su bili prvi njegovi promašeni penali ove sezone (do ovog meča je šutirao 10 od 10). Golman Dimitrijević je proglašen za igrača utakmice. Zabeležio je deset odbrana uz dva sedmerca za 30 minuta provedenih na parketu.

Posle ovog remija Morava ima tri boda dok su Šapčani osvojili peti.

Dvorana: TSC. Gledalaca: 1000. Sudije: Alimpić-Crnjanski, Bačka Palanka. Delegat: Janković, Zemun. Sedmerci: Morava 1(1), Metaloplastika 4(2).Isključenja: Morava 6 minuta, Metaloplastika 12 minuta.

Morava: Dimitrijević 10+2 odbrane, M. Rakić 1, Filić 2, Đurković (k), Z. Rakić, Mitrović 3, Jokić 7(1), Vojinović, Tomić 5 odbrana, Antić, Denić 4, Kojić, Nešovanović 1, Bojković, Tasić, Đekić 7.

Metaloplastika: Maksimović  3 odbrane, Travar, Spahić, Aleksić, Palević, Marjanović 1, Kankaraš 3, Medurić, Obradović 3, Marković, Arsić 10 odbrana, Grujičić 2, Mitrović(k)6, Prodanović 5, Milosavljević 2(1), Dragaš 3(1). Semafor:  1:2, 4:2, 8:6, 10:11, 13:13, 14:16, 17:16, 19:20, 22:20, 24:23, 24:25, 25:25.