Odlične Srpkinje rutinski sa Rumunijom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Odlične Srpkinje rutinski sa Rumunijom!

Odlične Srpkinje rutinski sa Rumunijom!

U lepoj atmosferi pančevačke dvorane, reprezentacija Srbije, pružila je odličnu partiju i savladala Rumuniju 26:20 (12:10) u poslednjoj proveri pred start EHF EURO 2012 narednog utorka. Raspoložene su bile Lekičeva i drugarice  od samog starta meča i svih 60 minuta kontrolisale rezultat, ne dozvolivši Rumunkama da dođu u vođstvo. Prelomni momenti meča, desili su se između 40. i 50. minuta,kada su Srpkinje odličnom odbranom slomile otpor gošći (18:14 – 23:16), a prednost je išla i do +8 (25:17). Najefikasnija u redovima naše reprezentacije, bila je Sanja Damnjanović sa pet golova, dok je sjajnu partiju u u prvom poluvremenu pružila Katarina Tomašević, zabeleživši 10 odbrana.

SRBIJA – RUMUNIJA 26:20 (12:10)
Hala „Strelište“
Gledalaca – 1200
Sudije: Marić /Mašić
SRBIJA: Risović tri odbrane, Krpež 2, Popović 3, Lekić 4, Dmitrović 2, Damnjanović 5, Erić, Rajović 3, Pop Lazić 1, Ognjenović, Filipović, Tomašević 10 odbrana, Kačarević dve odbrane (sedmerac), Nišavić 3, Milošević 2, Stoiljković, Liščević 1, Bartošić
RUMUNIJA: Tolnai dve odbrane, Smedesku, Kurea 2, Vadineanu, Manea 1, Dinka 1, Meriosu, Pintea, Bradeanu 6(2), Gajger 3(1), Cakalie 1, Ungureanu 12 odbrana, Nećita, Neagu, Stanka 2, Paraskiv
Igračica utakmice: Sanja Damnjanović (SRBIJA)
KRETANJE REZULTATA: 4:1 (5.)  6:2 (7.) 6:6 (15.) 9:6 (19.) 9:9 (24.) 12:10 (30.) 13:13 (36.) 18:14 (40.) 23:16 (50.) 25:17 (56.)

Uvodni minuti meča pred pančevačkom publikom, koja je napunila halu „Strelište“, protekao je u dominaciji naše reprezentacije. Razigrana Sanja Damnjanović u bekovskoj trojci sa Kristinom Liščević i Jelenom Popović, donela je ubedljivo vođstvo sa dva vezana gola već posle pet minuta – 4:1. Najubedljivije vođstvo Srbije, bilo je u sedmom minutu pri rezultatu 6:2, kada se Rumunke bude i u narednih devet minuta serijom 4:0 dolaze do egala (6:6,16.) i tajm-auta, kojim je selektor Saša Bošković, želeo da prekine post u napadu.

U junake prvog dela meča, izrasle su golmanke, Katarina Tomašević (10) i Paula Ungureanu (9), koje su svojim odbranama obeležile prvih 30 minuta. Novo vođstvo Srbiji, donela je Andrea Lekić, koja je ušla na teren u 14. minutu i ubrzo postigla dva gola za 9:6 (19.).

Vratile su se Rumunke sa tri vezana gola u tri minuta – 9:9, a da se ode na odmor sa prednošću, pobrinula se Marina Dmitrović, koja je sa dva projektila uspešno zamenila Jelenu Popović i dovela Srbiju na dva gola prednosti – 12:10.
Još samo jednom su Rumunke uspele da se vrate u egal do kraja meča. Bilo je to u 36. minutu, pri rezultatu 13:13. Odmah zatim, usledila je serija 3:0 Damnjanović i Lekić, nakon čega Rumunkama više nije bilo spasa (16:13 – 38.). Odlično odbranom 6-0, neutralisani su opasni rumunski bekovi, a prednost je rasla iz minuta u minut. U 40. minutu je bilo 18:14, a do +7 se čekalo još 10 minuta.

Tačku na pobedu Srbije, stavila je Sanja Rajović sa tri vezana gola, razbivši maler njene koleginice sa crte, Slađane Pop Lazić (25:17 – 56.). U poslednjih par minuta, selector Bošković je ispunio obećanje i dao svim devojkama šansu da zaigraju…