Odlični "Orlovi" prejaki za Beloruse - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Odlični „Orlovi“ prejaki za Beloruse

Odlični „Orlovi“ prejaki za Beloruse

Odlična Srbija! “Orlovi” su u drugom kolu grupe C na Svetskom prvenstvu u Španiji  u svim segmentima igre u potpunosti nadigrali Belorusiju 34:28 (20:13). Samo u prvih desetak minuta, izabranici selektora Veselina Vukovića, imali su problema da reše protivnika, u čijim je redovima ubedljivo najbolji bio Sergej Rutenka. Kao i protiv Koreje, otpor protivnika je slomljen krajem prvog i početkom drugog poluvremena, a u poslednjih 20 minuta, stručni štab našeg tima, pružio je šansu svim igračima i tako odmorio glavne poluge tima…

SRBIJA – BELORUSIJA 34:28 (20:13)
SARAGOSA – HALA: “PRINC FILIP“
GLEDALACA: 1000
Sudije: Leifson i Palson (Island)

SRBIJA: Dragaš 1, Šešum, Vujin 5(3), Nikčević 5, Toskić, Stanić  šest odbrana, Ilić M 4(1), Radivojević 1, Gajić pet odbrana i sedmerac, Prodanović 2, Vučković 1, Mitrović 2, Stanković 3, Ilić N 3, Nenadić 5, Marsenić 2

BELORUSIJA: Kotlinski, Bruka, Kazanjevski 4, Babičev, Kamičik 1, Puhovski 2, Knjažev 2(1), Rutenka S 11(4), Rutenka D 1, Nikulenko, Šulovič 4, Nizura, Čarapenka 12 odbrana, Šumak, Baranu 1, Titu 1

KRETANJE REZULTATA:  2:3 (6.) 3:5 (9.) 5:5 (12.) 5:7 (13.) 10:8 (16.) 11:9 (18.) 13:10 (21.) T.O 15:10 (25.) T.O 19:12 (29.) 20:13 22:14 (33.) 25:16 (37.) 27:17 (39.) 29:20 (44.) 33:27 (57.)
IGRAČ UTAKMICE: PETAR NENADIĆ

Prva dva faula na meču Stankovića i Prodanovića, okarakterisana kao isključenja od strane islandskog para u prva dva minuta, dala su Belorusima početni vetar u leđa. Odlični Sergej Rutenka, potpomognut desnim bekom Šulovičem, pravio je dosta problema srpskoj odbrani o čemu svedoči i sedam primljenih golova u 13 uvodnih minuta meča (7:5).

Tek kada je srpska odbrana zaigrala kako ume i zna, popustio je otpor Belorusa. U narednih 13 minuta, “Orlovi” su serijom 10:3 u potpunosti preokrenuli meč na svoju vodenicu (15:10). Dragaš i Marsenić doneli su novi kvalitet srpskoj odbrani, jake duele i blok, a sa njima, stigli su i laki golovi preko Ivana Nikčevića, dok sa pozicionim napadom nije ni bilo problema u prvih 30 minuta. Šutiralo se sa svih pozicija, IlIć, Stanković i Nenadić “bušili” su Čarapenku sa devet, deset metara, a beloruski golman je skinuo tek po koji zicer, sprečivši katastrofu svog tima već na kraju prvog poluvremena.

Ni tajm-auta Jurija Ševcova u 25. minutu (15:10) nije uspeo nešto da promeni. Srpski tim je novog junaka dobio u mladom Mijajlu Marseniću, koji je sa par poteza i dva gola oduševio publiku u “Princ Filipu”. Golovi su se do odlaska u svlačionicu ređali kao na traci, a poslednji – dvadeseti, bio je delo Momira Ilića – 20:12.

Početak drugog poluvremena, doneo je odličnu igru “Orlova” koji su inspirisani odličnim prvim delom, u istom ritmu nastavili da pune mrežu Čarapenke, o čemu svedoći osam postignutih golova u devet uvodnih minuta (28:18).

Ulogu glavnih egzekutora od Nenadića, Ilića i Nikčevića, preuzeli su Marko Vujin i Nemanja Ilić, a u strelce su se upisali i Mitrović, odnosno, Dragaš. Vuković je na teren poslao i Gajića (odlično zamenio Stanića), Žarka Šešuma i Bogdana Radivojevića, a nosioci igre, dobili su priliku da se odmore pred sutrašnji meč sa Saudijskom Arabijom (18). Belorusi su do kraja uspeli samo da spreče katastrofu (32:25 – 54.) i svedu svoj poraz u normalne okvire…