"Orlići" na talasima "Borika" do Holandije - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Orlići“ na talasima „Borika“ do Holandije

„Orlići“ na talasima „Borika“ do Holandije

Reprezentacija Srbije, pobedom nad Angolom 28:22 (12:12), završila je nezaboravnih sedam dana u Banjaluci na drugom mestu grupe A i tako za protivnika u osmini finala u ponedeljak dobila trećeplasiranu selekciju grupe B, Holandiju. Konačno su „orlići“ uspeli da jednog rivala slome i pre same završnice, tako da je krcat „Borik“ imao priliku da se meksičkim talasima oprosti od svojih ljubimaca, koje su zadužili za sva vremena. Afrikanci u ovom susretu nisu imali šta da izgube, pa su igrali brzo i hrabro, što se i videlo po rezultatu u prvih 30 minuta. Propuštena je šansa da se otpor Angolaca slomi već sredinom prvog poluvremena, a opuštanje, koštalo je prednosti (5:2, 7:3) i preokreta (9:11), kada su za pet minuta i 20 sekundi „gosti“ uspeli da postignu čak šest golova, gotovo sve iz kontranapada.

Drugo poluvreme, druga priča. Dogovor iz svlačionice je opet dao rezultate, a mladi srpski igrači shvatili da je đavo odneo šalu i da bi eventualni kiks odveo Srbiju na treće mesto, koje bi donelo i težeg rivala, Nemačku ili Hrvatsku u osmini finala. Odbrana je ponovo odradila svoje, a Dragićević se nije libio da upotrebi i trećeg golmana, Arsenića, koji je kao i njegov prethodnik protiv Tunisa, Tomić, bio na visini zadatka sa 12 odbrana. Zaključno sa 15:15 u 39. minutu, otpor Angole je počeo da jenjava. Dobra odbrana, opustila je ruku „orlića“ sa svih pozicija, pa su golovi Orbovića, Đekića, Pešića, Brajovića, Todorovića, išli na kao na traci. Dva primljena gola za 14 minuta, bila su ključna u trijumfu. Upravo je najefikasniji Miloš Orbović zaključio mini seriju od 4:0 za 23:17 u 53. minutu, kada je slavlje i oproštaj od navijača mogao da počne…

POVREDA RADIVOJEVIĆA

Da sve ne prođe baš kako se poželeti može, uslovila je i povreda Bogdana Radivojevića, koji je sredinom drugog poluvremena napustio teren zbog povrede noge. Na pozdravljanju posle utakmice, desno krilo naše reprezentacije, bio je na leđima Vanje Ilića, a o stepenu i ozbiljnosti povrede, znaće se uskoro…

Reprezentacija se seli u Sarajevo gde će se od ponedeljka do naredne nedelje igrati svi preostali mečevi na SP juniora.