"Orlovi" duplirali Čile u poslednjoj proveri pred Špance - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan "Orlovi" duplirali Čile u poslednjoj proveri pred Špance

"Orlovi" duplirali Čile u poslednjoj proveri pred Špance

Seniorska reprezentacija Srbije, pobedila je u prijateljskoj utakmici u Alikanteu selekciju  Čilea 30:15 (16:8). Selektor Veselin Vuković, pružio je šansu svim igračima, sem Petra Nenadića, koji se ekipi priključio na polovini prvog poluvremena doletevši u Alikante.

Svih 60 minuta "orlove" je krasila dobra igra u odbrani, požrtvovanost svih igrača i borba za svaku loptu.

Ipak, Čile nije bio dorastao protivnik srebrnim rukometašima, ali je poslužio kao dobar test pred prvu utakmicu na kvalifikacionom turniru za odlazak u London, protiv Španije 6. aprila 20,15).

SRBIJA – ČILE 30:15 (16:8)
Dvorana: "Florida babel". Gledalaca: 200. Sudije: Fernandes i Martines (obojica iz Španije).
Sedmerci: Srbija 1 (0), Čile: 4 (3).
Isključenja: Srbija 8 minuta, Čile: 4 minuta.

SRBIJA: Šešum 4, Vujin 3, Nikčević 1, Manojlović 1, Toskić 1, Ilić, Marković 3, Prodanović 3, Stojković 3, Rnić 5, Kostadinović, Beljanski 1, Vučković, Čutura 2, Stanković 3, Stanić ( 8 odbrana), Marjanac (12 odbrana).
ČILE: Valencuela, E. J. Peres Fuetcman 1, Horhe Alvarado 1, Diaz Castelo, Donoso Andalaft, Salazar Medrano, Oneto Zuinga 1, E. Peres Fuetcaman 3, Koneho Paredes 1, Salinas Munos 2, Sakana Cavez 1, H. Peres Fuetcman 4, Del Rio Rohas, Barientos ( 6 odbrana), Oliva Cifuetes ( 3 odbrane).