"Orlovi" savladali Ruse na "Banjici" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan "Orlovi" savladali Ruse na "Banjici"

"Orlovi" savladali Ruse na "Banjici"

Reprezentacija Srbije, savladala je Rusiju 37:33 (20:11) u prijateljskom susretu na "Banjici" pred 2500 gledalaca. U lepoj atmosferi najrukometnije hale u Srbiji, viđena su dva različita poluvremena. U prvom, simultanka Marka Vujina (14/20), kao i dobra odbrana, doprinele su odličnoj seriji"Orlova", koji su na odmor otišli sa 20:11. Drugo poluvreme, u većem delu bez Vujina, koji je sedeo na klupi, ostatak bekovske postave Srbije, nije baš najbolje iskoristio protiv jakih Rusa, a utisak, da nije bilo golova sa spoljnih pozicija, najbolje se vidi na krajnjem rezultatu – 37:33. Selektor Vuković je šansu dao svim igračima, što je uticalo na oscilacije u igri. Obe reprezentacije, nastupale su bez nekih od svojih najboljih igrača. Kod Srbije, falili su momci iz Bundeslige, Ilić, Šešum i Vučkovi, dok su Rusi nastupali bez Igropula, Rastvorceva, Čipurina, itd.

Srbija – Rusija 37:33 (20:11)
SC "Voždovac" na Banjici
Gledalaca – 2500
Sudije: Din i Dinu (Rumunija)
Srbija: Stanić četiri odbrane i dva sedmerca, Pribak 3, Vijun 14(6), Nikčević 3, Stojković 5, Ćurković, Toskić 2, Marjanac sedam odbrana, Marković 2, Pejanović pet odbrana, Prodanović 4, Kostadinović, Rašić 1, Rnić 1, Vilovski 1, Mitrović, Stanković 2, Tubić.
Rusija: Grams 12 odbrana, Filipov 1, Zotov 1, Erohin, Šiškarev 4, Kovalev 2, Skopincev 5, Žitnikov, Maksutov jedna odbrana, Kamanjin 4(2), Aslanjin 5, Čipurin, Gončarov, Dibirov, Starik 6, Ivanov 3.
Kretanje rezultata:  4:4 (7.) 6:5 (9.) 11:5 (16.) 15:8 (22.) 19:11 (28.) 22:13 (35.) 27:20 (45.) 28:24 (49.) 35:33 (59.)