"ORLOVI" SLAVILI U ZRENJANINU: Za Slovake dovoljno 20 minuta! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „ORLOVI“ SLAVILI U ZRENJANINU: Za Slovake dovoljno 20 minuta!

„ORLOVI“ SLAVILI U ZRENJANINU: Za Slovake dovoljno 20 minuta!

Reprezentacija Srbije, zabeležila je pobedu nad Slovačkom 28:20 (10:11) u prijateljskom meču odigranom u „Kristalnoj dvorani“ u Zrenjaninu. Pred oko 2.000 gledalaca, „orlovi“ su u drugom poluvremenu prikazali dobru partiju i ozbiljnim pristupom slomili otpor rivala. Najefikasniji u redovima naše reprezentacije, bio je Momir Ilić sa sedam pogodaka, dok je raspoloženi Rastko Stojković postigao gol manje. Kod Slovaka, Hruščak i Cehmajster su postigli po četiri.

Loša realizacija, čak osam pogođenih stativa i prečki u prvom poluvremenu, doveli su u poziciju izabranike Vladana Matića da u svlačionicu odu sa golom minusa (10:11). Redom su promašivali Zelenović, Rnić, Šešum i ostali, a dobru rolu je imao i slovački golman Putera, pa se početno vođstvo 4:1 iz osmog minuta, istopilo, a Slovaci golovima Urbana i Hruščaka, preokrenuli rezultat u svoju korist u poslednjih desetak minuta prvog dela (6:7, 18.).

Ulazak Momira Ilića i Rastka Stojkovića, promenio je stvari na terenu zrenjaninske dvorane, pa su „orlovi“ već na startu drugog poluvremena, preuzeli stvari u svoje ruke. Pored iskusnog dvojca, odličnu rolu je imao i debitant Novak Bošković, koji je sa dva gola i par asistencija, pokazao da se na njega može ozbiljno računati u budućnosti. Slovaci su se držali do 17:16 (46.), kada su „orlovi“ serijom 3:0 Vučkovića i Stojkovića, praktično prelomili meč u svoju korist.

Do kraja je u seriju odbrana ušao Miroslav Kocić, za prednost koja je rasla iz minuta u minut, zaključno sa dva gola Mijaila Marsenića za konačnih – 28:20.

Dvorana: „Kristalna dvorana u Zrenjaninu“. Gledalaca: 1700
Sudije: Mošorinski i Pandžić (obojica iz Srbije)
Sedmerci: Srbija 3(3), Slovačka 2(2).
Isključenja: Srbija 4minuta, Slovačka 6 minuta.

SRBIJA: Kosanović(10), Pušica, Šešum, Nikčević 1, Krsmančić, Bošković 2, M.Ilić 7(3), Radivojević1, Stanković, Stojković 6, N.Ilić 3, Rnić 1, Beljanski 1, Vučković 1, Zelenović 3, Marsenić 3, Kocić (8).
SLOVAČKA: Paul(3), Rabek, Briatka 1, Slaninka 2, Hruščak 4, Pekar, Volentic 3(2), Mikeci 2, Petro 1, Valo, Zernovic, Urban 3, Zešmeister 4, Minarovič, Badura, Putera (7).

Drugi meč Srbije i Slovačke igra se u Smederevu u subotu od 18 časova.