"Orlovi" ubedljivi sa Rumunima! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan "Orlovi" ubedljivi sa Rumunima!

"Orlovi" ubedljivi sa Rumunima!

Reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu sa novim selektorom Seadom Hasanefendićem. U prvom kolu "Panon Kupa" u mađarskom Vespremu, "Orlovi" su savladali Rumuniju 40:31 (21:13).Najefikasniji igrač u srpskoj reprezentaciji, bio je Marko Vujin sa osam pogodaka, koji je ujedno poneo i epitet najboljeg igrača selekcije.

Odlična duboka odbrambena formacija, donela je rezultat već na samom startu. Od 2:1 u šestom minutu, naši rukometaši prave seriju od 5:0, tako da na početku dvanaestog minuta na semaforu piše – 7:1. Odlična odbrana, onemogućila je svaki pokušaj Rumuna, koji gotovo i da nisu šutirali na gol, već su lopte gubili praveći tehničke greške, što su Kojić, Vilovski i Toskić kažnjavali brzim kontranapadima.

Visok nivo igre u odbrani popušta, što Rumuni znaju da iskoriste, ponajviše preko Đonee, pronalazeći put do mreže, prvo Stanića, a onda i večeras, odličnog Pejanovića. Vraćaju se na minus tri, 12:9, ali "Orlovi" ponovo dižu ritam, zahvaljujući dužoj klupi, pa tako, Vladica Stojanović i Rastko Stojković vode Srbiju do 18:10 na tri minuta pre kraja prvog poluvremena. To odstojanje, imali smo i prilikom odlaska na odmor – 21:13.

Drugo poluvreme, proteklo je u održavanju sigurne prednosti naše ekipe. Hasanefendić je menjao, koliko je mogao, budući da je ostao samo sa jednim desnim bekom, Marko Vujinom, nakon povrede Aleksandra Stojanovića u meču sa Francuzima, a falio je i povređeni Ivan Lapčević. Ipak, večeras je bilo dovoljno raspoloženih igrača u redovima Srbije. Vujin precizan sa pozicije beka, Marković siguran sa levog krila, dok je na golu, nekoliko zicera pokupio Dimitrije Pejanović (na slici), tako da rezultatske neizvesnosti nije bilo do kraja. Razlika je išla i do devet golova (35:26) u 54. minutu, da bi se na kraju drugo poluvreme, završilo nerešenim rezultatom, sa 40 golova u mreži Rumuna.

U drugom susretu prvog kola, Mađarska i Tunis su remizirali 28:28. U petak od 18 časova, naši rukometaši se sastaju sa selekcijom domaćina uz direktan TV prenos na Sport Klubu.

SRBIJA – RUMUNIJA  40:31  (21:13)

Dvorana: Gradska dvorana u Papi. Gledalaca: 500. Sudije: H. i S. Peter (obojica iz Mađarske).

SRBIJA: Stanić ( 4 odbrane), Stojković 3, Kojić 2, Šešum 4, Vujin 8, Nikčević, Stojanović 2, Toskić 7, Ilić 6, Bojinović, Marković 5, Pejanović ( 14 odbrana), Tubić 2, Vilosvski 1, Mitrović, Rnić.

RUMUNIJA: Stanesku ( 2 odbrane), Ciubotariju 2, Novank 1, Fenici 1, J. Stamatu 3, A. Stamatu 1, Toma 1, Đonea 8, Popesku ( 8 odbrana), Georgijesku 3, Sadoveak 3, Jurka, Irimesku 3, Rohozneanu 1, Sabou 2, Csepregi 2.

Isključenja: Srbija 16 minuta, Rumunija 8 minuta.

Sedmerci: Srbija 4 (4), Rumunija 4 (3).

Selektor Srbije Sead Hasanefendić posle utakmice je izjavio:

– Zadivljujuća igra mojih momaka, koji su uprkos napornoj utakmici sa Francuskom i dugog puta uspeli da pobede Rumuniju. Time su popravili utisak iz Niša i zahvaljuju sve pohvale. Zadovoljstvo mi je jos veće i čestitam im na dobroj igri.

Alem Toskić:

– Pružili smo bolju partiju nego u mecu sa Francuskom. Izvukli smo pouke iako smo jako umorni od puta. Odbrana je bila jako dobra i cela ekipa je pokazala sjajnu igru.

U prvoj utakmici na Panon kupu, Madjarska i Tunis igrali su nerešeno 28:28 (15:13).

Mađarska – Tunis 28-28 (15-13)
Pápa, 1200 gledalaca
Mađarska: Mikler, Puljezevics (kapusok) – Császár 3, Eklemovics 2, Gál 7, Gulyás 3, Harsányi 1, Ilyés 2, Iváncsik G. 1, Katzirz 1, Krivokapics 3, Mocsai, Putics, Schuch 2, Törő 3, Zubai
Tunis: Driss, Hlel (kapusok) – Ayed 7/2, Ben Abdallah, Bousnina, Chouiref, Gharbi 6, Ghazi, Hadj Ahmed 2, Hmam 5, Kraiem, Mgannem 1, Mrabet 3, Saied 2, Touati 2