OTPOR TRAJAO JEDNO POLUVREME: Zagreb prejak za Partizan - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan OTPOR TRAJAO JEDNO POLUVREME: Zagreb prejak za Partizan

OTPOR TRAJAO JEDNO POLUVREME: Zagreb prejak za Partizan

Rukometaši C.O Zagreba ostvarili su i treću pobedu u SEHA GAZPROM South Stream Ligi savladavši Partizan 36:24 (17:11). Otpor beogradskog tima trajao je prvih 25 minuta, nakon kojih je daleko kvalitetniji i iskusniji domaći sastav preuzeo kontrolu u svoje ruke i rutinski rešio meč u svoju korist. Na samom startu, blistao je mladi crno-beli sastav, koji je u prvih 20 minuta pretrčao umorne Zagrepčane, koji su samo 72 sata ranije igrali svoj meč EHF Lige šampiona u dalekom ukraijnskom Harkovu.  Odlični Radovanović na golu i raspucani Mršulja, doveli su Partizan do 9:6 u 17. minutu, kada je trener Zagreba Boris Dvoršek pozvao na minut predaha svoje igrače, kako bi im očitao lekciju o ozbiljnosti i pristupu meču.

Da je to urodilo plodom, videlo se već posle sedam minuta, kada je tajm-aut držao Aleksandar Brković pri rezultatu 12:10 za domaćina. Zaigrali su Zagrepčani odbranu, neutralisali mlade bekove Partizana, dozvolivši im samo dva gola u poslednjih 13 minuta poluvremena, a sa druge strane, krenula je kontra, laki golovi i bekovska artiljerija za 17:11 na poluvremenu.

Drugo poluvreme bilo je samo stvar rutine. Dvoršek je mešao karte i dizao prednost protiv nejakog Partizana, koji je posle odlaska Đoleta Mihajlovića, još više izgubio na čvrstini u odbrani. U 45. minutu je bilo 28:16, koliko je iznosilo i rastojanje na kraju meča.

Kod Zagrepčana, najefikasniji Stepančić sa šest i Šebetić sa pet, dok je Stevanović upisao 13 odbrana. Kod crno-belih, sve bolji Mršulja iz meča u meč sa sedam pogodaka. Stevanović je dodao pet, a odlični Radovanović u prvom poluvremenu završio sa ukupno 14 odbrana.

Dodajmo i jednu zanimljivost. Meč u Sutinskim Vrelima, dvorani u predgrađu Zagreba, gledao je i proslavljeni jugoslovenski glumac Rade Šerbedžija u društvu „alfe i omege“ hrvatskog rukometa, Zorana Gopca.