PAO "BORIS TRAJKOVSKI": Omejer i Hansen razbili maler PSŽ-a - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PAO „BORIS TRAJKOVSKI“: Omejer i Hansen razbili maler PSŽ-a

PAO „BORIS TRAJKOVSKI“: Omejer i Hansen razbili maler PSŽ-a

8 komentari

Za sve je potrebno iskustvo, pa i za to kako pobediti u hali “Boris Trajkovski”. To je pošlo za rukom “milionerima” iz Pariza tek iz trećeg puta protiv skopskih timova, a ceh je platio Metalurg 27:22 (11:11). Predvođen sjajnim Mikelom Hansenom i Tijerijem Omejerom, prema kome je respekt domaćih šutera bio prevelik, PSŽ je izdržao pritisak u poslednjih deset minuta i na kraju zabeležio pobedu čistu kao suza. U domaćim redovima, premalo igrača na visokom nivou potrebnom da bi se ponovila senzacija od prošle sezone…

METALURG – PSŽ  22:27 (11:11)
Gledalaca – 7000
METALURG: Stanić (13 odbrana) Marsenić 4, Mirkulovski 5/8, Cindrić 2/6, Lipovina 3/4, Georgievski 0/1, Manaskov 4/5, Đukić 2/5, Ojleski 0/1, Atman 1/4
PSŽ: Omejer 14 odbrana, Onrubia 3/4, Abalo 5/8, Narsis 1/3, Vori 1/1, Kopljar 3/5, Akambre 3/3, Melić 2/3, Tim 1/1, Ndaje 1/1, Gunarson 1/2
KRETANJE REZULTATA: 1:3 (5.) 3:7 (13.) 7:8 (20.) 10:11 (29.) 14:14 (38.) 16:18 (42.) 17:20 (44.) 18:22 (49.) 21:22 (54.)
IGRAČ UTAKMICE: Filip Mirkulovski / Mikel Hansen
VEČE ZA ZABORAV: Pavel Atman

Dobro je počeo najbogatiji tim planete u paklu Borisa Trajkovskog. Sa raspoloženim Hansenom i Narsisom, koji su lepo pakovaili šanse Onrubii i Abalou, PSŽ se do 13. minuta odlepio na 7:3, kada je Lino Červar pozvao na tajm-aut vičući “Gde je ta borba?”. I stvarno, sem Filipa Mirkulovskog, malo šta smo mogli da vidimo u bekovskoj liniji domaćeg tima, a da je na nivou potrebnom da bi se bilo u egalu jednom od najmoćnijih timova na svetu.

Uspeo je Červar da pokrene svoj tim, koji je preko Marsenića, koji se uspešno rvao sa snažnom odbranom PSŽ-a, i raspucanog Manaskova, došao do egala već u 20. minutu – 7:8. Boljem izdanju je pripomogao i Darko Stanić, koji je na svom prvom meču u sezoni, pokazao da nedostatak utakmica u nogama, nije ostavilo traga na njegovu formu.

Hansena, koji je u jednom trenutku dobio i specijalnog čuvara, zamenio je u egzekuciji Vilijam Akambre. “Životinja” je sa dva gola dao novi impuls svom timu, ali su Lipovina i Marsenić obezbedili remi na poluvremenu – 11:11.

Drugo poluvreme donelo je sličan start. Hansen, Narsis, Onrubia, imena egzekutora su bila gotova identićna kao u prvom delu.  Sa druge strane, Lipovina, Cindrić, pa Marsenić, nisu dali gostima da se odlepe. Poslednje izjednačenje je viđeno u 41. minute (16:1). Već tri minuta kasnije, PSŽ je imao +3 (20:17).

Duža klupa PSŽ-a je učinila svoje, ali je Metalurg sve do 54. minuta bio u igri. Serijom 3:0 koju je zaključio Luka Cindrić (21:22), momci Line Červara su svojim vernim navijačima dali još krajičak vere u čudo. Međutim, stao je napad, osim Mirkulovskog, nije bilo nikoga da “padne na glavu”.

Sa druge strane, Francuzi su rutinski iskoristili prednost igrača više posle isključenja Jonovskog. Za tili čas, Hansen, Gunarson i Melić su PSŽ odveli do +3 (22:25 – 57.).