Partizan i Kolubara u finalu Kupa (nedelja, RTS 2 20,15 časova! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan i Kolubara u finalu Kupa (nedelja, RTS 2 20,15 časova!

Partizan i Kolubara u finalu Kupa (nedelja, RTS 2 20,15 časova!

U prvom meču polufinala KUP-a Srbije , Partizan je pobedio Vojvodinu rezultatom 30:20 (14:8) . KUP meč je otvoren himnom Srbije , a tokom cele utakmice navijači Partizana su pravili lepu atmosferu .

Ali ono što će obeležiti ovaj meč su definitivno preveliki broj isključenja ( Vojvodina je čak 28 minuta igrala sa igračem manj e )  , primedbe na suđenje arbitarskog para Lazić i Arsenijević ( koji su se dosta isticali u prvom delu meča ), a u jednom momentu  Vojvodina je htela da se povuče sa terena , nezadovoljna suđenjem . Međutim , do toga ipak nije došlo .

A utakmica je počela dosta čvrsto , što najbolje pokazuje isključenje rukometaša Vojvodine Jovanovića u 2 minutu susreta . Golmani su sjajno branili , pre svega čuvar mreže Vojvodine Milan Ćućuz . Posle početnog egala i rezultatske neizvesnosti , popularna “Voša” u  periodu od 19 do 22 minuta dobija čak 5 isključenja (!?) , što su crno-beli obilato koristili i za to vreme su se rezultatski odlepili . Partizan je lako pronalazio put do mreže , jer je u jednom momentu Vojvodina na terenu ostala sa svega 3 igrača , a Partizanu su kontre bez problema polazile za rukom . U više navrata je dolazilo do verbalnog sukoba igrača Vojvodine i sudija , što je malo i narušavalo prvu utakmicu KUP takmičenja .A brojno nadmoćnija crno-bela furija , predvođena Radosavljevićem i Kladarinom , prvo poluvreme je lagano rešila u svoju korist rezultatom 14:8 .

Drugo poluvreme je počelo sa zakašnjenjem , s obzirom da su igrači Vojvodini i dalje razmišljali da li da nastave susret , imajući u vidu da su očito nezadovoljni dešavanjima na terenu . Posle 10-tak minuta zakašnjenja , drugi deo susreta je otpočeo rezultatskom klackalicom . Ali promena odbrane “Voše” sa 6-0 na 5-1 , dovela ih je u prilici da se približe na samo četiri gola zaostatka , i u tom periodu crno-beli su imali problem sa isključenjima . Taman kad su se Novosađani primakli Partizanu , u 40 minutu meča , zbog trećeg isključenja , crveni karton dobija bek Stefan Babić I čitav posao u napadu je pao na pleća Mandića i Barišića . Ali sem njih , Vojvodina nije imala raspoložene strelce , dok se Partizan sve više zahuktavao i meč bez ikakvih problema priveo kraju . Konačan rezultat je glasio 30:20 i plasman u finale Partizana .

VOJVODINA – PARTIZAN 20:30 (8:14)

Niš , hala Čair

Gledalaca : 300

VOJVODINA ŽELEZNIČAR: Ćućuz 12 odbrana , Ristovski , Jovanović , Mandić 5 , Milić , Abazović 1 , Drenovac 2 , Barišić 7 , Imbronjev, Polić 1 odbrana , Knežević 3/2 , Đurić , Babić 2 , Smoljan .

Isključenja : 28 minuta ;

U 40 minutu , treće isključenje , crveni karton – Babić

PARTIZAN Si&Si: Ljubenović 4 odbrane , Golubović , Radosavljević 8 , Tubić 3 , Dimitrijević 3 , Kladarin 5 , Stojković 8 odbrana , Radanović , Mirić, Radosavljević , Pilipović 1 ,  Milinić 3/1 , Marjanac 4 , Alčaković 3 .

Isključenja : 14 minuta

IVAN DIMITRIJEVIĆ , rukometaš Partizana

“Čestitke momcima na pobedi . Borili smo se do kraja . Finale je bilo početan cilj i ostvarili smo ga . Sutra idemo dalje , da odbranimo titulu KUP-a Srbije . Hvala saigračima i treneru na ukazanom poverenju , s obzirom na to da sam među najmlađima u ekipi  .”

MILIVOJE ABAZOVIĆ , rukometaš Vojvodine

“Borili smo se maksimalno do kraja , ali zbog nekih spoljnih faktora smo izgubili živce i bilo je jako teško prelomiti utakmicu . I na kraju smo poraženi .”

U drugom polufinalnom meču KUP-a Srbije , rukometaši Kolubare pobedili su Jugović Unimet . Rezultat je glasio 24:16 ( 10:10 ) .U ekipi Kolubare najefikasniji na meču su bili Savić sa 5 golova i Nikolić sa 4 golova . U poraženom timu najzapaženiji su bili golman Perović sa 7 odbrana i kapiten Krsmančić sa 4 pogodaka .

Kolubara je na samom startu meča držala igru i rezultat u svojim rukama , ali je Jugović neprimetno stigao do izjednačenja , a ubrzo je i preokrenuo rezultat u svoju korist . Olakšavajuća okolnost je i svakako dva igrača više na kontu Kaćana , jer su Lazarevčani zbog čvrste igre u odbrani , dobijali kaznu od 2 minuta . Kolubari nije išao šut sa spoljnih pozicija , a raspoloženi Kukobat je lako branio pokušaje popularnih „Krtica“ . Odbrana Jugovića je bila izuzetno pokretna i bez problema je zatvarala krilne igrače protivnika , ostavljajući samo mogućnost za šut Kolubare sa više od 9 metara . Ali nepotrebni i dosta grubi prekršaji igrača Jugovića , doveli su do toga da sami sebi zakoplikuju igru i omoguće brzim i spretnim igračima Kolubare da ih sustignu i  izjednače . U poslednjim sekundama prvog poluvremena i jedna i druga ekipa je imala šansu da na odmor ode sa golom prednosti , ali su se u tim situacijama istakli golmani obeju ekipa , Kukobat kod Jugovića i  Vasić kod Kolubare .

Ubrzo po početku drugog poluvremena , Kolubara preuzima stvari u svoje ruke i uspeva da preokrene rezultat na svoju stranu . U 36. minutu meča , Kolubara je povela sa 11:13 i Kaćani nisu uspeli da vrate rezultat u svoju korist , već se tokom čitavog drugog poluvremena igralo gol za gol . Pet minuta pre kraja susreta , Jugoviću opada koncentracija u odbrani i napadu , što je Lazarevčanima omogućilo da povećaju razliku do konačnih 16:24 . Ovaj zanimljiv duel je takođe pratio iz lože i selektor muške rukometne reprezentacije Jovica Cvetković .

JUGOVIĆ – KOLUBARA 16:24 ( 10:10 )

Niš , hala Čair      Gledalaca : 100

JUGOVIĆ UNIMET: Kukobat 6 odbrana , Vasić 2/2 , Šipka 2 , Kankaraš 2 , Pap , Vugdragović , Travar 2 , Krsmančić 4 , Jošić , Vukovljak , Stejin , Slijepčević , Perović 7 odbrana , Petrović 3 .

Isključenja : 20 minuta    7 m : 2/2

KOLUBARA: Lalić , Radišić 4 , Jovanović 3 , Lomić 1 , Nenadić 2 , Vasić 7 odbrana , Nikolić 4 , Sudžum 1 , Savić 5/4 , Hodik 8 odbrana , Dačević 1 , Bećirović 2 , Radovanović , Mitrović 1 .

Isključenja : 12 minuta      7 m : 4/4

NEBOJŠA PETROVIĆ , rukometaš Jugovića

„Malo smo pali u drugom poluvremenu , ali smo se dobro držali do sredine drugog poluvremena . To je možda i zbog neiskustva i što smo imali i povređene igrače . Velika je razlika u rezultatu , ali u suštini to nije toliko realno . Mogli smo da izgubimo sa manjom razlikom , ali smo u principu zadovoljni našom igrom u odbrani , naravno da uvek može bolje .“

DUŠAN NENADIĆ , rukometaš Kolubare

„Iako je 8 razlike za nas , ta pobeda ne prikazuje realan odnos snaga na terenu . Ekipa Jugovića je bila fanatično motivisana , igrali su dobru odbranu i napad . U drugom poluvremenu je sve došlo na svoje . Mi smo odigrali odbranu na najbolji mogući način i uspeli da napravimo 8 golova razlike . Teška utakmica , ali nema vremena za neku veliku analizu , sada se okrećemo finalu .“