Partizan nastavio dominaciju u "večitom derbiju"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan nastavio dominaciju u "večitom derbiju"!

Partizan nastavio dominaciju u "večitom derbiju"!

Rukometaši Partizana, slavili su u derbi meču 15. kola Merkur Osiguranje Super Lige najljućeg rivala, Crvenu zvezdu 26:20 (12:11). Aktuelni srpski šampion i lider na tabeli, slomio je otpor crveno-belih u drugom poluvremenu u paklenoj atmosferi beogradske "Banjice", gde se okupilo 1500 navijača oba tima, zasluženo došavši do bodova, koji ga ostavljaju na prvo mestu posle prvog kruga takmičenja u srpskoj eliti.

Beograd – Dvorana: Banjica. Gledalaca: 1.500. Sudije: Kosanović i Nikolić (Pančevo). Sedmerci: Partizan 4 (2), Crvena zvezda 4 (2). Isključenja: Partizan 14, Crvena zvezda 8 minuta.
PARTIZAN: Vasić (6 odbrana, 1 sedmerac), Milošević 2, Mandić 4, Radanović 1, Dimitrijević 2, Maksić 3 (2), Kladarin, Milić (10 odbrana, 1 sedmerac), Radivojević 1, Babić, Ilić 6, Milinić, Kostadinović 5, Radovanović, Mešter 2, Marsenić.
CRVENA ZVEZDA: Ivanišević (4 odbrane), Paunović, Živković, Milošević 3, Pantelić 1, V. Tomić 1, Oljača, Pavić, A. Tomić, Pušica 4, Ćorović, Jeraj (12 odbrana, 1 sedmerac), Ćirić 2, Dokić 6 (2), Anđelić 3, Mitrović 1.
Igrač utakmice: Miloš Kostadinović (Partizan).
Semafor: 2:3 (7), 5:7 (18), 6:9 (22), 10:9 (26), 12:12 (33), 17:13 (40), 21:15 (47), 25:19 (53).

Crveno-beli, nadahnuti atmosferom sa tribina, dosta dugo su se držali u igri sa šampionom. predvođeni iskusnim Dokićem (6) na srednjem beku. Ključni detalji meča, desili su se u periodu od 33. do 40. minuta, kada je Partizan iz egala došao do opipljive prednosti – 17:13.  Za prvih +5, prethodila je izmena na golu crno-belih, kada umesto Milića ulazi Vasić, koji brani sedmerac Dokiću, a Mandić vodi na 20:15, što je bio početak kraja rezultatske neizvesnosti. Kod pobednika, najefikasniji rolu, imao je "srebrni orao", Miloš Kostadinović, koji je sa pet pogodaka, najviše problema napravio Ivaniševiću i Jeraju.