Partizan osvojio deseti Kup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan osvojio deseti Kup!

Partizan osvojio deseti Kup!

Rukometaši Partizana, osvojili su Kup Srbije pobedom nad ekipom Zaječara 30:24 (12:13). U pančevačkom “Strelištu” viđena je izjednačena utakmica, koju je iskusniji crno-beli tim uspeo da prelomi u poslednjih deset minuta i tako dođe do desetog trofeja u najmasovnijem klupskom takmičenju. Zaječarci su se pokazali kao tvrd orah, predvođeni sjajnim Petkovićem i golmanom Kocićem, koji su držali svoju ekipu u igri do finiša. Finiš je u potpunosti pripao Partizanu, koji je serijom lakih golova na kraju ubedljivo slavio.

ZAJEČAR – PARTIZAN 24:30 (13:12)
Pančevo
Hala „Strelište“
Gledalaca – 700
ZAJEČAR: Kocić 15 odbrana, Nikolić, Merkl, Šipka 4, Ćirić, Ćirić A, Županjac 3, Žikić, Genčić 3, Mladenović, Petković 9 (1), Stanojević 2 , Tomić, Janićijević 1, Đorđević, Denić 2
PARTIZAN: Vasić pet odbrana, Milošević 3, Ilić V, Mešter, Radanović, Pavlović 2, Mihailović 1(1), Maksić, Radovanović pet odbrana, Radivojević 10(2), Ilić N 1, Radovanović A 2, Ivošević, Mitrović 6, Marsenić 3 Minić
KRETANJE REZULTATA: 2:4 (7.) 5:8 (13.) 6:9 (16.) 10:9 (21.) 13:12 (29.) 15:14 (39.) 15:17 (41.) 18:18 (45.) 20:20 (48.) 20:22 (50.) 21:24 (53.) 23:26 (58.)

Da su Zaječarci namerni da namuče još jednog velikog rivala posle eliminacije Vojvodine u polufinalu, videlo se već sredinom prvog poluvremena, kada su Petković i drugovi serijom 4:0 došli do prvog vođstva 10:9 (21.). Nije imala odbrana Partizana rešenja za razigranog i maštovitog srednjeg beka Zaječaraca, koji je pravio dosta problema protivniku. U seriju odbrana je ušao i čuvar mreže Miroslav Kocić, pa su Zaječarci na odmor otišli sa golom prednosti  – 13:12.

Motivisani Partizan nije uspeo da prelomi meč početkom drugog poluvremena i pored vođstva 17:15 u 41. minutu. Mitrović i Radivojević, bili su najraspoloženiji, ali to nije bilo dovoljno da se zaustave Zaječarci. Desni bek Zaječaraca, Gvozden Denić je preokrenuo na 19:18 u 46. minutu, a poslednje izjednačenje viđeno je u 48. minutu – 20:20.

Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim – Partizan. Zaječarci su, stiče se utisak i fizički pali, pa su crno-beli serijom golova prelomili meč i mirno ga proveli kraju.

Za najboljeg igrača turnira, izabran je Branko Radanović iz Partizana. Najbolji golman je Miroslav Kocić iz Zaječara, a najbolji strelac, njegov saigrač, Žarko Petković.