Pirova pobeda Vojvodine: Start iz bajke i čudesni Trnavac nedovoljni za Top 12 Lige Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Pirova pobeda Vojvodine: Start iz bajke i čudesni Trnavac nedovoljni za Top 12 Lige Evrope

Za jedan gol je Vojvodini izmakao plasman u osminu finala EHF Lige Evrope. Za to je bila neophodna pobeda od najmanje četiri razlike, dobrim delom meča je srpski šampion imao i više od toga na svom kontu, ali je posustao u poslednjih 15 minuta. Na kraju se sve svelo na poslednjih 20 sekundi. Novosađani su izborili napad za trijumf sa željenim preimućstvom, ali kombinacija Nikolića i Ratkovića nije prošla – 24:21 (11:8).

Verovatno najboljih 13 minuta igre u istoriji kluba, dovelo je Vojvodinu u startno vođstvo od 7:0. Simultanku golmana Trnavca u prvom poluvremenu nije lako rečima opisati, a u kakvoj su se „centrifugi“ našli gosti, najbolje govori činjenica da je Hrvoje Horvat u 13. minutu morao da traži drugi tajm-aut, i tek nakon toga su njegovi izabranici načeli mrežu nestvarnog protivničkog golmana.

Vatrena atmosfera na Slanoj bari, silno motivisana, razigrana Vojvodina, uz čudotvorca među stativama. Prednost domaćina mogla je biti i mnogo veća od sedam golova, ali je u tom bajkovitom periodu propustio i četiri zicera.

Nakon prvog pogotka, Kadeten je polako počeo da izlazi iz novosadskog pakla. I dalje im je Trnavac skidao zicere kao u transu, ali je pozicioni napad Vojvodine postajao sve jaloviji. Mnogo lakše su gosti dolazili do povoljnijih situacija, igrali značajno čvršće i skoncentrisanije u odbrani, ali su to valorizovali tak pred sam odlazak na odmor, kada su smanjili na 11:8.

Tamo gde je stao u prvom, Trnavac je nastavio u drugom poluvremenu. Međutim, napad pred suprotnim golom nije dovoljno naplatio njegov učinak. Imala je Vojvodina dva napada za plus šest, ali nije bilo dovoljno rešenja u pozicionoj igri.

Raspoloženi levi bek Pjetrašik je držao goste u igri, i najzaslužniji je za prilazak na tri, potom i na dva razlike. Još dva puta je bivši golman Partizana sačuvao nadu. Tri minuta pre kraja, pri rezultatu 23:21, Ocvirk je promašio čitav gol iz sedmerca. Međutim, Vojvodina je osvojila loptu, izborila novi sedmerac, a Đorđić je bio precizniji – 24:21. Do kraja je ostalo 80 sekundi.

Posle Horvatovog tajm-auta, Kadeten pravi neverovatnu grešku i gubi loptu, ali crveno-beli nisu uspeli da realizuju napad za prolaz dalje. Nikolić je uputio pas ka Ratkoviću na crti, ali Vojvodinin pivotmen nije uspeo da iskontroliše loptu i ušao je sa njim u golmanski prostor.

Petnaest grešaka Vojvodine, ipak je bilo previše za ubedljivu pobedu, uprkos čak 19 intervencija Trnavca.

Ocvirk sa šest,Rogan sa pet i Puhovski sa četiri gola predvodili su Vošine strelce, dok su se na drugoj strani istakli Rikardson i Pjetrašik sa po sedam pogodaka.

Flensburg je osvojio prvo mesto u grupi i prošao u četvrfinale. Silkeborg kao drugi, i Kadeten kao treći, idu u osminu finala.