POČEO SRLS PLEJ-OF: Želja siguran, bodovi ostali u Čairu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan POČEO SRLS PLEJ-OF: Želja siguran, bodovi ostali u Čairu

POČEO SRLS PLEJ-OF: Želja siguran, bodovi ostali u Čairu

PIŠE: Kristina Krstić

Pobedom nad Partizanom u lepom ambijentu niškog Čaira igrači Železničara otvorili su plej-of. Nišlije su po četvrti put ove sezone savladale crno-bele, a rezultat je bio 28:22 (12:10).

Mnogobrojni ljubitelji rukometa u dvorani videli su dva potpuno različita lica domaćeg tima. U prvih trideset minuta igrači u plavim dresovima nikako nisu mogli da se konsoliduju. Iako je odbrana bila na visokom nivou, mnogo je ˶škripalo˝ u napadu. Domaći su dosta grešili, igrali nepovezano, lako gubili lopte i propustili da realizuju dva sedmerca. Sve to uticalo je i na rezultat. Gostujući tim umeo je da iskoristi, na momente, konfuziju u redovima Želje i održava rezultat. U finišu prvog dela izabranici Josifa Petkovića su se konsolidovali i mini serijama došli do prednosti od dva gola.

U nastavku sasvim druga priča. Železničar je izašao iz grča i pokazao pravo lice. Golovi su se ređali kao na traci, a nakon deset minuta domaći su imali +5. Sretenović je vezao par golova, Spasić dva puta bio precizan sa sedam metara, dok je sa kirla nerešiva enigma za crno-bele bio Đukić. Sa druge strane Partizan su u igri dužali kapiten Živković i odlični Aleksa Maksić. Da nisu slučajno zauzeli prvo mesto u osnovnom delu prvenstva, niški igrači dokazali su u finišu kada su napravili seriju od 5:0 i došli do ogromnih +9 (28:19). Kada je pitanje pobednika već bilo rešeno domaći su ˶smanjili˝ gas, a poslednji pogodak postigli u 56. minutu. Partizan je to iskoristio i serijom od 3:0 ublažio poraz.

Železničar je do pobede predvodio Đukić sa osam golova, jedan manje u redovima Partizana postigao je Aleksa Maksić.

Železničar – Partizan 28:22 (12:10);

Niš, hala Čair;

Sudije: Pandžić/Mošorinski;

Isključenja: Železničar 6 minuta, Partizan 8 minuta;

Sedmerci: Železničar 5 (3), Partizan 5(3).

Železničar: Živković 2, Milovanović 2, Potkonjak, V. Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 4 (1), Gemaljević tri odbrane + 2 sedmerca, Stanojević 2, Petković, Zlatanović 8 odbrana, Spasić 4 (2), Jevtić 3, Mirić, Đukić 8, Vučković.

Partizan: Butulija 1, Živković 4 (2), Grubić, Radovanović 2, Pavlović, Milenković, Minić, Mikić 1, Mirosavljev 8 odbrana, Pižurica 1, Đuričić, Trnavac, Nedeljković 1, Stevanović 5, Maksić 7(1), Ilić.