POLUFINALE: Srbija - Poljska i Danska - Brazil - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan POLUFINALE: Srbija – Poljska i Danska – Brazil

POLUFINALE: Srbija – Poljska i Danska – Brazil

Zorica Radojkovic

Posle Brazila, Srbije, Poljske i reprezentacija Danske se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva u Srbiji, ponovivši tako uspeh iz Brazila od pre dve godine.

DANSKA – NEMAČKA 31-28

Dankinje su u četvrtfinalu savladale Nemačku 31:28 (17:17) posle velike borbe rešene u samoj završnici, kada su igračice Jana Pitlika serijom 4:1 slomile protivnika. Najefikasnija kod pobednica bila je Kristiansen sa sedam, dok je Miler za Nemice postigla 12 pogodaka.

bra_hun (6)BRAZIL – MAĐARSKA 33-31

Posle velike borbe koja je trajala 80 minuta (četiri produžetka) reprezentacija Brazila je ostvarila istorijski uspeh plasmanom u prvo polufinale Svetskog prvenstva. Panameričke šampionke su u uzbudljivom četvrtfinalu savladale Mađarsku 33:31 (26:26 – 12:11).

Tačku na duel koji je do sada doneo najviše neizvesnosti na turniru u Srbiji, stavila je Moura golom u poslednjem minutu za nedostižnih +2 Brazila. Kod Brazilki najefikasnija je bila sjajna Aleksandrina Do Nasimento sa 10 golova, dok je Mađarice predvodila Tomori sa sedam pogodaka.