Poraz Makedonije na startu kvalifikacija za OI - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Poraz Makedonije na startu kvalifikacija za OI

Poraz Makedonije na startu kvalifikacija za OI

e

Reprezentacija Makedonije doživela je poraz na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre. Selekcija Mađarske slavila je rezultatom 26:28 (13:15). U narednoj utakmici Makedonija igra protiv domaćina turnira, Švedske.

MAKEDONIJA – MAĐARSKA 26:28 (13:15)
Hala: Skandinavijum, Geteborg. Gledalaca: 5000
Sudije: Rauly – Sabroso (Španija).
Sedmerci: Makedonija 3/3, Mađarska 1/1.
Isključenja: Makedonija 8, Mađarska 16 minuta.

MAKEDONIJA: Ristovski 12 odbrana, Manaskov 2, Stoilov 2, Lazarov K. 7, Mirkulovski 4, Mojsoski Z. 4, Mojsoski N. 6, Dimovski 1.

MAĐARSKA: Fazekas 8 odbrana, Mikler 3 odbrane, Csaszar 6, Mocsai 2, Ivacsik 2, Harsanyi 1, Krivokapic 4, Perez 6, Gulyas 4, Katzirz 2, Zubai 1.

Početak susreta nagoveštavao je neizvesnu borbu do samog kraja. Makedonski rukometaši imali su veliku podršku navijača, pa je u dvorani dominirala crveno-žuta boja. Mađari su nervozno ušli u meč i posle tri minuta igre, već su imali dva igrača manje na terenu. Do sedmog minuta viđena je rezultatska klackalica i egal rezultat (4:4). Do osetnije prednosti prvi dolaze Makedonci u 10. minutu, kada vode sa 6:4. Dobro su čuvali stečenu prednost, ali se desi pad u igri. Od rezultata 10:9 u 19. minutu, Mađari preokreću rezultat na 10:11, za tri minuta igre. Iako su u tom periodu Mađari često imali igrača manje na terenu, to se u igri nije primetilo. Poslednji priključak u prvom poluvremenu, Makedonija je imala u 25. minutu pri rezultatu 11:11. Do poluvremena, Mađarska je stekla prednost od dva pogotka.

U nastavku, rukometaši Makedonije propustili su brojne šanse da preokrenu rezultat. U više navrata dolazili su do svega jednog gola zaostatka, ali uvek je nedostajao taj jedan gol. Veći deo drugog poluvremena kontrolisali su Mađari. Na desetak minuta pre kraja utakmice, Makedonija ponovo dolazi do gola zaostatka, ali bekovska linija Mađara lako je pronalazila put do mreže Ristovskog. U 58. minutu, ponovo su Makedonci došli na gol zaostatka i uspeli da izbore novo isključenje mađarskih igrača. Ipak, Mađari su do kraja odigrali smireno i upisali važnu pobedu u borbi za London.

Loša igra u odbrani, nerealizovane situacije sa igračem više i brojne tehničke greške samo su neki razlozi za poraz Makedonije u ovoj utakmici. Priliku za popravni, selekcija Makedonije imaće protiv reprezentacije Švedske u subotu od 16 časova.