Poraz Srbije u Čehovu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Poraz Srbije u Čehovu!

Poraz Srbije u Čehovu!

Rukometaši Srbije poraženi su u Čehovu od selekcije Rusije 31:35 (17:17), u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Austriji. Najefikasniji u redovima pobednika, bio je Ivanov sa osam golova, dok je kod Srbije, Bojinović bio najubojitiji sa sedam. U drugom meču grupe, Bosna i Hercegovina je slavila na gostovanju u Švajcarskoj 34:31 (16:18), tako da će odluka o dva putnika na smotru najboljih evropskih selekcija, biti doneta u poslednja dva kola.

"Orlovi" su pružili dobru igru u prvom poluvremenu i početkom drugog dela, kada su imali i vođstvo od tri gola razlike, 24:21. Ipak, slično utakmici ove dve selekcije u Nišu, domaćin je uspeo da slomi otpor gostiju, u ovom slučaju Srbije, u poslednjih desetak minuta.

Mesto: Čehovo , Hala Olimpijski dvorac sporta

Gledalaca: 1000

Sudije: Buy Oliver i Pichon Stevan (Francuska)

Sedmerci: Rusija 5/5; Srbija 7/5;

Iskljucenja: Rusija 18 minuta; Srbija 6 minuta;

Srbija: Pejanović (odbrana 7 ), Stanić (odbrana 8), Mitrović  2, Ilić  4 , Bojinović  7(4), Stojanović 4, Kojić 3, Holpert , Anđelković 4, Vujin 2(1), Toskić 1, Šešum 4, Prodanović , Nikolić

Rusija: Kostigov 9 (1 sedmerac), Grams 6(1sedmerac), Dibirov 7, Kamanjin 1, Rastvorcev 2, Šipurin 2, Igropulo 6, Černoivanov 3, Predibailov 4, Ivanov V 8 (5), Filipov, Ivanov R, Starik 1, Atman 1

Selektor Cvetković:

Izuzetno sam zadovoljan prikazanim na terenu, iako je utakmica bila praktično za prestiž domaćin je sve uradio da nam oteža. Govorim o jučerašnjem putovanju od aerodroma do hotela gde smo rastojanje od 80 kilometara prešli za 4 sata.
Nosili smo se sa protivnikom skoro celu utakmicu i sve u svemu odigrali smo jedan veoma dobar meč.

Kretanje rezultata: 4’-4:2, 10’- 5;3; 15’ -6:5; 17’ – 10:10; 19’- 11:12; 26’- 16:13; 33’-18:19; 37’ 20:22; 40’- 21:24; 47’ 27:26; 50’ 29:27; 56’- 32:28;