Poraz Zvezde, pobeda Partizana - Voša stala u Šapcu posle 17 meseci! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Poraz Zvezde, pobeda Partizana – Voša stala u Šapcu posle 17 meseci!

Poraz Zvezde, pobeda Partizana – Voša stala u Šapcu posle 17 meseci!

Prognoze da nas čeka veoma zanimljiva borba za titulu u srpskom šampionatu, obistinile su se već posle tri nepotpuna kola plej-ofa. Plej-of je tek počeo, a više nema neporaženih timova!

U najzanimljivijem meču dana, Partizan je na svojoj Banjici naneo prvi poraz kragujevačkom Radničkom 22:21 (12:11), koji je imao poslednji napad da dođe do boda, ali u tome nije uspeo. Vodili su Kragujevčani 14:12 početkom drugog dela, ali kada se ušlo u neizvesnu završnicu, beogradski tim je imao više koncentracije. Posle tajm-auta trenera crno-belih Aleksandra Brkovića (21:20, 54.minut), ušlo se u finiš u kome su odbrane bile jače strane ekipa. Najefikasniji u redovima pobednika, bili su Radovanović i Markićević sa po šest pogodaka, a isti učinak, imao je Pralica kod gostiju.

Niški Železničar naneo je i drugi poraz Crvenoj zvezdi 31:26 (16:14) i obradovao svoje navijače prvencem u doigravanju za titulu. Ključnu ulogu u slamanju otpora beogradskog tima u „Čairu“, imao je golman „Želje“, Dejan Zlatanović. U poslednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 26:23, ali je serija odbrana niškog golmana učinila završnicu nezanimljivom. Serija golova Đukića, Basarića, Stefanovića i ostalih, donela je prve bodove timu, koji je pre par dana dobio i novi trenerski tandem Prokić – Bokić. Najefikasniji u timu pobednika bili su Basarić sa sedam, odnosno, Živković i Đukić sa po šest, dok je Pavlov predvodio Crvenu zvezdu sa osam golova.

Šampionski sastav novosadske Vojvodine, pretrpeo je prvi poraz na u Super ligi posle 17 meseci! U Šapcu nije bilo dileme, Metaloplastika je demonstrirala silu i savladala šampiona 25:21 (12:9) pred 1.600 gledalaca. Čini se da se pobednik već znao posle 43 minuta igre u kojima su Šapčani stvorili velikih +9 (19:10), zahvaljujući čvrstoj odbrani i raspoloženom Arsiću na golu. Izabranici trenera Slavka Novakovića su do kraja meča rutinski održali kontrolu nad rezultatom i napravili lepu uvertiru pred mečeve sa portugalskim Agaš Santašom u okviru polufinala Čelendž Kupa zakazana za naredna dva vikenda. Kod pobednika, Miloš Dragaš je bio nezadrživ sa 10 golova, dok je Novosađane golgeterski predvodio Milan Mirković sa četiri pogotka.