PRESELA IM SRPSKA TURNEJA: Nexe palo u Novom Sadu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PRESELA IM SRPSKA TURNEJA: Nexe palo u Novom Sadu!

PRESELA IM SRPSKA TURNEJA: Nexe palo u Novom Sadu!

Da nije sve tako baš crno kada su u pitanju obračuni sa kvalitetnijim ekipama u SEHA GAZPROM ligi, srpski klubovi su pokazali u duelu sa najbližim rivalom u regionalnom takmičenju – Nexe-om iz Našica. Našičani su u sedam dana iz Pančeva i Novog Sada odneli samo jedan bod. Novosadska Vojvodina je slavila svoju drugu pobedu u sezoni. Posle Metalurga, pao je i Nexe 29:28 (11:14) posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Delovalo je posle 35 minuta da će tim Hrvoja Horvata odneti bodove iz Slane bare (12:17), ali tako nije mislio levi bek Milan Jovanović (9), koji je uz mladog golmana Dimitrija Jelića (sedam odbrana) bio tvorac preokreta.

Srpski šampioni konačno su „uhvatili“ rivala u 50. minutu (22:22), a prvo vođstvo doneo je Jovica Nikolić u 56. minutu (26:25) kada se ušlo u neizvesnu završnicu. Poslednju šansu da donese remi, imao je Jelinić, čiji je šut sa levog krila zaustavio Todor Jandrić za veliko slavlje Novosađana…

Kod Našičana, Vedran Zrnić brojao je do 11…

1.Vardar101000328 : 24330
2.Meshkov Brest9702266 : 23421
3.Celje Piv. Laško10622288 : 26320
4.PPD Zagreb10613282 : 25919
5.Tatran Prešov10514291 : 27216
6.Metalurg11407289 : 31112
7.Gorenje Velenje9324242 : 23211