PROLETER 65: Partizan kroz iglene uši do finala, Vojvodina rutinski sa Zvezdom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PROLETER 65: Partizan kroz iglene uši do finala, Vojvodina rutinski sa Zvezdom

PROLETER 65: Partizan kroz iglene uši do finala, Vojvodina rutinski sa Zvezdom

Tako bi najkraće izgledao pregled dešavanja prvog dana turnira povodom jubilarnog 65-og rođendana RK Proleter iz Zrenjanina. U polufinalnim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Proleter – Partizan 33-35 (21-16), Vojvodina – Crvena Zvezda 33-23 (17-11).

Turnir su otvorili domaćin Proleter i Partizan, za potpuno neočekivanu sliku na terenu Kristalne dvorane pobrinuli su se zrenjaninski rukometaši koji su pružili sjajan otpor mnogo kvalitetnijem i bolje sastavu, barem na papiru, i utakmicu otpočeli vodjstvom koje na poluvremenu iznosilo 21-16. Malo ko je verovao da puleni trenera Grubanova mogu doći do iznenađenja ali bili su na samo korak od istog. Partizan prvi put na utakmici dolazi do izjednačenja u 48. minutu (27-27), da bi prvi put poveli gosti u 50. minutu preko Miloševića. Neizvesno je bilo do samog kraja, u 57. minutu Proleter je imao minus 1 ali brzopletost igrača u fazi napadu i dobre intervencije golmana Partizana u finišu donele su pobedu gostima 33-35.

Kod domaćih se istakao pivot Popov koji je postigao 8 golova i koji je pokazao da nije daleko od svojih najboljih igračkih dana, dok su se kod gostiju posebno izdvojili najefikasniji Ilić sa 9 golova uz u finišu posebno raspoloženog Ivoševića koji je postigao 5.

Zrenjanin,Kristalna dvorana; gledalaca 300,

Sudije Obradović i Vučić iz Zrenjanina, sedmerci: Proleter 3/3, Partizan 5/5, isključenja Proleter 4 minuta, Partizan 8 minuta.

Proleter: Živkov, Gligić 4, Trninić 3, Knežević 4, Bjelica 2, V.Kovačević 3, Grujić 4, Doko 2, Aćimović, M.Gaćinović, A.Gaćinović  1,  Kojić, Živanov 2, Popov 8, Zubac, M.Kovačević .

Partizan: Tomić, V.Ilić 9, Jokić 1, Žujović 2, Ivošević 5, Pešić 3, Ljubenović, Pižurica 1, M.Ilić, Đuričić 1, Stevanović 1, Ivanović, Kukić 4, L. Makisć 2, Mikić 1, Pavlović, Mršulja 3, Trnavac, Đokić 1.

U drugom polufinalnom meču viđena je sasvim drugačija utakmica kad je u pitanju neizvesnost. Aktuelni šampion Vojvodina je bez mnogo problema savladala Crvenu Zvezdu 33-23 (17-11). Razlika u kvalitetu je bila očigledna i već se na poluvremenu otišlo sa ubedljivih 17-11, najviše zahvaljujući odličnoj igri u odbrani koje su rezultiralemnogobrojnim kontranapadima oje je lako realizovao desno krilo Ivanović. U drugom poluvremenu ista slika kao i u prvom, menjala su oba trenera, davali šansu mladjima da se dokažu, ali ništa nije mnogo uticalo konačan ishod, sasvim zaslužena pobeda Novosađana.

Sudije Marić,Mašić (Panćevo, Zrenjanin), Gledalaca 250,  Isključenja: Vojvodina 4 minuta, Crvena Zvezda 4 minuta. Sedmerci: Vojvodina 3/3, Crvena Zvezda 3/3.

Vojvodina: Arsenić, Živović 1, Obrović 2, Elezović 5, Perović, Veljković 2, Marjanović 1, Smiljanić 1, Ranisavljević, Lazović 3, Nikolić 4, Petrović 2, Stanković 5, Ivanović 7, Bećirović.

Crvena Zvezda: Jovanović, Antelj, Vujović 2, Popović 1, Sl. Dimitrić 3, Alčaković1, Protić 3, Gačević 1, Leovac 1, Todorović, Šotić, Šaponja 1, Matičić 2, St. Dimitrić, Babić 3, Denič 1, Stojanović 4.

U petak u meču za treće mesto od 16:30 sastaju se Proleter i Crvena zvezda. U 18 časova zakazana je svečana dodela priznanja, zahvalnica  i plaketa, dok će se veliko finale izmedju Vojvodine  i Partizan.