Prva pobeda Jovice Cvetkovića na klupi „Želje“ - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Prva pobeda Jovice Cvetkovića na klupi „Želje“

Prva pobeda Jovice Cvetkovića na klupi „Želje“

zRukometaši niškog Železničara savladali su Požarevac rezultatom 32:29 (14:12) u okviru 24. kola Super lige. Niški rukometaši značajno promenili odnos prema igri. Prva pobeda novog trenera Jovice Cvetkovića na klupi Železničara. Đorđe Pljevaljčić postigao 15 golova za Požarevac. Milan Ćućuz sakupio 18 odbrana, Ivan Veljković postigao 8 golova za Železničar.

RK ŽELEZNIČAR 1949 – RK POŽAREVAC 32:29 (14:12)
Niš – Hala Čair. Gledalaca: 700.
Sudije: Mošorinski (Zrenjanin), Pandžić (Novi Sad).
Isključenja: Železničar 6, Požarevac 8 minuta.

Železničar: Ćućuz 16 odbrana + 2 sedmerca, Brnjas 6, Stanić 3, Stanković 2, Đukić 2, Đurić 4, Veljković 8, Anđelić 1, Vasiljević 2, Jovanović 4.

Požarevac: Živković 13 odbrana, Čavaljuga 1, Pljevaljčić 15, Kovačević V. 1, Jelić 3, Kovačević M. 8, Čupić 1.

Domaći rukometaši odigrali su veoma dobro protiv Požarevca, glavnog konkurenta u borbi za opstanak. Požarevac ni u jednom momentu nije imao prednost na utakmici. Sve što su gosti uspeli da učine jeste da u 5. minutu izjednače na 2:2. Ključnu prednost niški igrači stiču u 15. minutu kada prave seriju i od 5:4 dolaze do 8:4. Veljković je bio nepogrešiv u napadu, a Ćućuz odličan na golu. U 18. minutu „Želja“ prvi put stiže i do plus pet, 10:5. Gosti su uspeli da smanje prednost domaćih, ali ipal stečeno vođstvo Železničar nije ispuštao do kraja poluvremena.

I u nastavku susreta, ekipa Jovice Cvetkovića imala je konce igre u svojim rukama. Nišlije u 41. minutu prvi put dolaze do sedam golova prednosti (23:16). I devet minuta kasnije Železničar je imao visoku prednost od 27:20 i nagovestio krajnji epilog utakmice. Napad niškog tima bio je ubojit i raznovrsan, a odbrana na visini zadatka na čelu sa Ćućuzom koji je odigrao 60 minuta utakmice i pored neugodne povrede. Jedini raspoložen za igru u ekipi Požarevca bio je Pljevaljčić, koji je bio nerešiva enigma za Nišlije. Finiš duela pripada gostujućim rukometašima, koji smanjuju prednost na 29:26 u 56. minutu. Niški tim je do kraja kontrolisao igru i rezultat i zasluženo osvojio važne bodove u borbi za opstanak.

Železničar će i narednu utakmicu odigrati na svom terenu. U goste im dolazi Kolubara iz Lazarevca, koja trenutno zauzima 5. mesto na tabeli Super lige.