Rukometni spektakl na Banjici: Partizanu pripao prvi derbi ove sezone - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Rukometni spektakl na Banjici: Partizanu pripao prvi derbi ove sezone

Rukometni spektakl na Banjici: Partizanu pripao prvi derbi ove sezone

U 5. Kolu muške rukometne lige Srbije Partizan je pobedio svog večitog rivala Crvenu zvezdu rezultatom 31:27 (16:11). U prepunoj dvorano SC Vozdovac na Banjici gledali smo pravi rukometni derbi uz mnogo lepih i akraktivnih poteza. Najefikasniji u ekipu Partizana je bio nezaustavljivi Uroš Kojadinović sa 12 golova, dok je u redovima gostiju najbolji strelac bio Borislav Urta sa šest.

Partizan je na pocetku meča imao seriju sedmeraca koji je koristio Kojadinović i sa kojima su crno-beli stekli veliku prednost i održavali je do kraja prvog poluvremana.

Največa prednost je bila šest razlike 11:5, crveno-beli su uspeli da to spuste na minis tri, ali je Partizan sigurnijom igrom u završnici prvog dela igra otišao sa plus 5 (16:11) na pauzu.
Crvenoj zvezdi se osetio nedostatak kapitena Draška Nenadića koji je bio suspendovan za ovu utakmicu.
Početkom drugog dela utakmice Zvezda je uspela da razliku ponovo spusti na minus tri i tako naterala Đorda Ćirkovića da zatraži tajm aut. U 40. minutu, crveno beli su došli na -2, ali je domaći sastav predvođen navijačima došao brzo do šest golova.
U 50. minutu „parni valjak“ je došao i do svoje najveće prednosti od sedam golova s čime je stavio tačku na večiti derbi. Na kraju su rukometaši Zvezde boljom igrom stigli do četiri gola negative za konačnih 31:27.

Za vicešampiona Srbije ovo je bila četvrta pobeda, dok su crveno beli ostali samo na jednoj pobedi od početka šampionata.
U sledečem kolu Zvezda dočekuje Ub, dok Partizan nakon svoje evropske utakmice na Islandu gostuje u Kragujevac.

Partizan:Kojadinović 12, Peštić 7, Šotić 6, Mićić 3, Praštalo, Jović, Milošević 1
Crvena Zvezda: Urta 6, Šljukić, Kojundžić, Pavlović 4, Matišić, Bujišić 3, Majes 2, Radovanović 1