Šamar u pravi čas, Srbija - Egipat 18:34 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Šamar u pravi čas, Srbija – Egipat 18:34

Šamar u pravi čas, Srbija – Egipat 18:34

10 komentari

Veče za zaborav u Vrnjačkoj Banji. Reprezentacija Srbije, pružila je najlošiju partiju od osamostaljivanja i zabeležila, verovatno, najubedljiviji poraz u istoriji na domaćem parketu. Krcate tribine hale „Vlade Divac“ očekivale su spektakl, ali sve je to izostalo u očajnoj partiji i porazu od Egipta 18:34 (11:17). S obzirom da je ovo bila generalna proba pred odlazak na SP u Španiju, lako je zaključiti da ona nije uspela, a i da će selektor Vuković morati da poradi na mnogim stvarima sa igračima, pre svega, voljnom momentu, koji je večeras ispod reprezentativnog nivoa…

SRBIJA – EGIPAT 18:34 (11:17)
Vrnjačka Banja– Hala „Vlade Divac”
Gledalaca – 2000
Sudije: Načevski  i Nikolovski

SRBIJA:  Stanić 4 odbrane i sedmerac, Gajić sedam odbrana, Dragaš, Šešum 1, Vujin, Nikčević 2, Krsmančić, Toskić 3, Ilić M 4 (2), Radivojević 2, Prodanović 1, N. Ilić 2, Vučković, Mitrović, Zelenović, Stanković 2, P. Nenadić 3, D. Nenadić, Marsenić

EGIPAT: Hendavi  sedam odbrana, Ali Elsvaidi, Halil Abdel Monem, Ibrahim Ramadan 2, Mahmud Ibrahim, Nakib Bakir osam odbrana, Saed Amer  4, Jusuf 4, Elbasuni 2, Hašem, Hagah 4, Elmasri, El Ahmar 11 (2), Sakr, Šabib, Zeid Muhamed 2, Ali Sanad 3, Abdel Razek 2.

KRETANJE REZULTATA: 2:5 (11.) 5:7 (15.) 7:11 (22.) 10:16 (29.) 14:17 (35.) 14:22 (44.) 15:25 (46.) 17:30 (53.) 18:34 (59.)

Ništa od ruke nije polazilo izabranicima selektora Veselina Vukovića u duelu sa Egipćanima. Gosti, daleko motivisaniji, sa odličnim šuterima Zai Muhamedom i El Ahmarom, lako su rešavali slabu odbranu naše selekcije. Ni napad ništa bolje nije funkcionisao, treći gol je postignut tek u 11. minutu pri vođstvu Egipćana 5:2 preko Petra Nenadića.

Nije bilo raspoloženog pojedinca u redovima “Orlova”. Pokušao je Vuković rotacijom igrača, kratkotrajni boljitak, viđen je ulaskom Momira Ilića sredinom prvog poluvremena (9:12 – 24.), ali sve je to brzo zaustavljeno sjajnom serijom El Ahmara, koji je prvo poluvreme završio sa sedam golova iz igre (11:17).

Tri vezana gola Srbije na startu nastavka, dala su nadu da će se preokret desiti (14:17), ali se ubrzo ispostavilo da od toga nema ništa. Egipćani su nastavili da rešetaju mrežu Ivana Gajića, kome je mesto u 22. minutu ustupio Darko Stanić. Serijom 5:0 u 42. minutu, Afrikanci su došli do 22:14, a selektor Vuković je bezuspešno pokušao da zaustavi pad na tajm-autu.

Pad je nastavljen do samog kraja. U 46. minutu, bilo je -10 (15:25), sedam minuta kasnije – 13 (17:30), a najveću prednost, Egipćani su imali pred sam kraj – 34:18.