Samo remi u Zrenjaninu - Austrijanci slave, EURO 2014 daleko - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Samo remi u Zrenjaninu – Austrijanci slave, EURO 2014 daleko

Samo remi u Zrenjaninu – Austrijanci slave, EURO 2014 daleko

3 komentari

Reprezentacija Srbije, remizirala je u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa selekcijom Austrije 30:30 (16:14) pred 3000 gledalaca u Zrenjaninu. Meč u kome su obe ekipe imale svoje uspone i padove, završen je bez pobednika na radost Austrijanaca, koji su sada mnogo bliži plasmanu na turnir u Danskoj.

Sedmerci: 2(1) – 1(1)
SRBIJA: Dragaš, Šešum 3, Vujin 7, Nikčević 8, Krsmančić, Stanić 12 odbrana, Ilić 5(1), Radivojević 2, N.Ilić, Prodanović 1, Rnić, Abadžić, Beljanski 2, Zelenović, Mitrović, Marsenić 2
AUSTRIJA: Bauer, Herman 1, Zjura 1, Božović4, Majer 3, Marinović 16 odbrana i sedmerac, Silađi 5, Poš, Vlčinski 1(1), Đukić, Šlinger 1, Vagesrajter, Kolar 1, Veber 5, Edelmiler3, Santos 5.
KRETANJE REZULTATA: 1:5 (8.) 5:6 (12.) 8:7 (16.) 10:8 (19.) 13:11 (24.) 13:13 (27.) 14:14 (29.) 17:14 (33.) 19:17 (39.) 19:22 (44.) 21:24 (47.) 22:24 (49.) 23:26 (50.) 26:26 (53.) 27:29 (57.) 29:29 (59.)
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Marinović

Loše su započeli „Orlovi“ meč u „Kristalnoj dvorani“. Par ishitrenih šuteva, nedovoljno dobrih za raspoloženog Nikolu Marinovića na golu Austrijanaca, napravila je lepu zalihu gostima (1:5), već posle osam minuta, kada je Veselin Vuković već bio primoran da pozove na minut odmora.

Predah je doneo promenu na bolje u srpskom timu. Konsolidovala se odbrana, Darko Stanić je upisao prve odbrane, a najraspoloženiji u našem timu, Ivan Nikčević, započeo je svoju golgetersku seriju, pa je Johaneson morao već u 12. minutu da pozove Austrijance na „hlađenje“ (5:6).
Do prvog vođstva Srbije, čekalo se do 16. minuta, kada je Nikčević svojim trećim golom digao prepunu „Kristalnu dvoranu“ na noge (8:7). No, to nije poremetilo Austrijance, a do samog kraja poluvremena, igralo se gotovo gol za gol. Srpski napad je predvodio motivisani Marko Vujin, koji je do odlaska u svlačionicu nanizao šest golova. Upravo je desni bek Kila doneo vođstvo od +2 – 10:8.

Kao i u prvom meču, austrijskom napadu, puno je doneo ulazak dvometraša Janka Božovića, koji je sa tri pogotka do kraja prvog dela, uz isti učinak Roberta Vebera držao svoj tim u igri. Da se na odmor ode sa +2, pobrinuli su se Vujin i Nikčević, golom iz teške pozicije u poslednjoj sekundi…

Uvodni gol Momira Ilića za vođstvo od tri gola razlike na samom startu drugog poluvremena (33.), nažalost, nije nagovestio prelazak potrebne granice od tri pogotka, da bi se u međusobnom skoru bilo ispred Austrijanaca. U trenutku sa igraćem više i prednošću 18:15, loši napadi, omogućavaju Austrijancima da postignu dva laka gola i tako se približe na 18:17 (39.).

MARINOVIĆ SPUSTIO „ROLETNU“

Kao i u Gracu, sredina drugog poluvremena, donela je jako lošu igru Srbije. Sjajni Nikola Marinović,ušao je u seriju odbrana „zicera“ Beljanskom, Marseniću i Prodanoviću, omogućivši svom timu seriju 5:0 i vođstvo 22:19  na početku 44.minuta.
Pokušao je Vuković sa Šešumom umesto Rnića, a to je donelo kratkotrajni boljitak. Gol i asistencija ka Marseniću, spustili su Austrijance na 21:23 na početku 46. minuta, uz isključenje Zjure.

Tri vezana gola Lasla Silađija, vodila su Austrijance ka trijumfu, koji su u 48. minutu imali i napad za +4 pri rezultatu 25:22. Dva minuta kasnije bilo je 26:23, kada je započeo povratak Srbije u meč.

Gol iz sedmerca Ilića, pratila su dva gola sa igračem više u režiji Šešuma i Vujina za 26:26 u 53. minutu. Na sedam minuta pre kraja, gol iz kontre Nikčevića doneo je prvo vođstvo Srbije posle dvadesetak minuta (27:26).

Međutim, to nije slomilo Austrijance. Sa tri vezana gola, prevashodno, zbog početničkih grešaka „Orlova“, tim Patrekura Johanesona dođao je do 27:29 na četiri i po minuta do kraja.

Nisu Austrijanci došli do +3 u narednom napadu. Isključenje, koje je Austrijance ostavilo sa četiri igrača u polju i sedmerac, bili su šansa, ali je Marinović odbranio Iliću. Bogdan Radivojević je smanjio iz kontre na 58:13 (28:29).

Gol za izjednačenje bio je delo Momira Ilića tačno na minut pre kraja. Posle tajm-auta, Božović postiže gol za 30:29, a konačan rezultat, donosi Bojan Beljanski na 30 sekundi pre kraja…