Šampion pao u Šumicama - Kragujevčani lako sa Nišlijama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Šampion pao u Šumicama – Kragujevčani lako sa Nišlijama

Šampion pao u Šumicama – Kragujevčani lako sa Nišlijama

Nepobedivost domaćina i dalje ostaje konstanta u srpskom plej-ofu! U dva meča petog kola razigravanja za titulu, Crvena zvezda i kragujevački Radnički zabeležili su nove pobede pred svojim navijačima. Crveno-beli su u neizvesnoj završnici golom Brajovića na 30 sekundi pre kraja, stigli do celog plena u duelu sa aktuelnim šampionom, novosadskom Vojvodinom 26:25 (13:13). Imali su Novosađani prednost 25:24 na dva minuta pre kraja meča, ali su primljenim golom sa igračem manje iz „cepelina“ Bože Anđelića, kasnijom odbranom Kosanovića Stankoviću i gola Voje Brajovića, došli u situaciju da u poslednjih dvadeset sekundi jure remi. To im nije pošlo za rukom, šut Elezovića je završio u bloku, a nakon faula Nešovanovića nad Pušicom, čiji je zagrljaj trajao nekoliko sekundi, vreme je isteklo, kao i šansa da se dođe do boda…

Za razliku od Beograda, u Kragujevcu nije bilo neizvenosti. Domaći tim je savladao niški Železničar 28:24 (15:10) i tako došao do trećeg trijumfa na svom terenu u hali „Jezero“. Od samog starta domaći tim je imao rezultatsku prednost, koja je u više navrata iznosila rekordnih osam golova. Upornim Nišlijama je u poslednjih par minuta pošlo za rukom da ublaže poraz. Najefikasniji kod domaćina bio je Krsto Milošević sa šest golova, dok je kod poraženih, Davor Basarić postigao gol manje.