ČETVRTA U NIZU SADA BLIZU: Voša slomila Partizan u finišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ČETVRTA U NIZU SADA BLIZU: Voša slomila Partizan u finišu

ČETVRTA U NIZU SADA BLIZU: Voša slomila Partizan u finišu

Vojvodina je savladala Partizan 25:23 (10:13) u derbiju sedmog kola srpskog plej-ofa. Tako su Novosađani izbili u prvi plan što se tiče šampionske trke sa računicom da ih sve pobede do kraja (Crvena zvezda, Sloga i Spartak) ostavljaju na čelnoj poziciji u srpskom rukometu i donose četvrtu uzastopnu titulu. U „Slanoj bari“ viđena je žestoka borba svih 60 minuta, motivisane ekipe, poletni Partizan u prvom i iskusnija Vojvodina u drugom delu.

VOJVODINA – PARTIZAN 25:23 (10:13)
Slana Bara
Gledalaca – 1000
VOJVODINA: Perović osam odbrana, Arsenić četiri odbrane, Marjanović 9(6)/11, Jovanović 4/9, Orbović 6/11, Milašević 0/2, Nikolić 1/1, Stanković 2/3, Todorović 2/5, Rastvorcev 0/1
PARTIZAN: Tomić 10 odbrana, Pešić 3/3, Kukić 4/6, Živković 7(4)/10, Radojković 4/13, Sretenović 2/4, Maksić 3/4
SEMAFOR: 2:5 (6.) 4:9 (13.) 8:10 (20.) 10:11 (23.) 11:15 (33.) 13:17 (40.) 15:19 (42.) 20:19 (50.) 23:20 (55.) 24:21 (57.)
IGRAČ UTAKMICE: Miloš Orbović / Lazar Kukić

Poletno u napadu, jako u odbrani, krenuo je Partizan u Novom Sadu. Lazar Kukić odlično je otvorio meč, što solo akcijama, što saradnjom sa linijom gde je „carovao“ Žika Pešić. To je nateralo trenera Vojvodine, Božu Rudića da reaguje već posle šest minuta i zatraži tajm-aut pri rezultatu 2:5.

Nisu Novosađani krenuli po planu, u seriju promašaja su ušli Jovanović i Orbović, a i u odbrani je škripalo. Vrhunac dominacije Partizana viđen je u 13. minutu, kada je Živković povisio na 4:9. Od tog trenutka, konsolidovala se odbrana domaćina sa iskusnim Rastvorcevom u sredini, krenula je i serija lakih golova, Orbović je namestio nišansku spravu, pa je priključak uhvaćen do 23. minuta – 10:11.

Treći gol Filipa Marjanovića, najboljeg strelca duela sa devet golova, u tim trenucima, bio je i poslednji Novosađana u prvom poluvremenu.

Tim Nenada Maksića još uvek je imao snage i inspiracije na startu drugog dela. U 37. minutu crno-beli su bili na 12:16 sa loptom u rukama za +5, ali to Radojković nije iskoristio. Poslednji put na +4 Beograđani su bili u 42. minutu (15:19), kada je krenuo pad.

FILIP MARJANOVIĆ 9/11
NAJVEĆE VOĐSTVO PARTIZANA +5 – 4:9 (13.)
POVREDA ŽIKE PEŠIĆA POREMETILA PARTIZAN
VOJVODINA NAPRAVILA SERIJU 8:1 (od 42. do 53.)
BEKOVI PARTIZANA POSTIGLI TRI GOLA U DRUGOM DELU

Stisnuli su iskusniji Novosađani u odbrani. Jovanović i Orbović su imali podršku sa krila u Marjanoviću i Stankoviću, a svoj doprinos je dao i srednji bek Todorović. Povreda pivotmena Pešića poremetila je napad Partizana. Kukić nije imao više goriva, šut spolja više nije bio opcija, a Radojković je bio primoran da se ispucava u nedostatku ideja.