Sead Hasanefendić na PRESS-u: "Ne tražim alibi - Mora mnogo da se radi" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Sead Hasanefendić na PRESS-u: "Ne tražim alibi – Mora mnogo da se radi"

Sead Hasanefendić na PRESS-u: "Ne tražim alibi – Mora mnogo da se radi"

Na konferenciji za medije posle meča između Srbije i Francuske, medijima su se obratili selektori obe selekcije, kao i kapiten Francuza, Žerom Fernandez, odnosno, srpski reprezentativac, Ivan Lapčević.

KLOD ONESTA , selektor Francuske
„Utakmica je bila vrlo interesantna , hala i ambijent su bili fantastični . Mislim smo odigrali mnogo dobro prvo poluvreme , pogotovo u odbrani . U drugom poluvremenu odbrana je slabije funkcionisala , tada je kvalitet srpskog rukometa došao do izražaja . Imali smo malo više iskustva u zadnjim minutima i naša uigranost je dovela do toga da smo napravili dobar rezultat i pobedili . Ubeđen sam da će za dve-tri godine srpska reprezentacija biti druga pesma i uopšte neće biti ovako kao što je bilo večeras“.

ŽEROM FERNANDEZ , kapiten Francuske
„Čestitam Srbiji što su odigrali dobru utakmicu , ni u jednom momentu se nisu predavali , borili su se do kraja i skoro da su mogli i do pobede na kraju utakmice . Slažem se sa onim što je rekao selektor , kroz tri godine biće to jedna od težih ekipa koje će se pobeđivati , ako se dobro radi“.

SEAD HASANEFENDIĆ , selektor Srbije
„Pre svega da čestitam francuskoj reprezentaciji koja je pokazala u jednoj igri sve svoje kvalitete i zašto je reprezentacija koja je olimpijski pobednik i svetski prvak . Mi smo zamislili ovu utakmicu malo drugačije , mi smo zamislili da ćemo imati jednu čvrstu , neprobojnu odbranu i da ćemo praviti probleme francuskom napadu i da ćemo iz te čvrste i neprobojne odbrane , neverovatno motivisane , jer su takvi i igrači i ambijent , da ćemo imati brze kontre i da ćemo imati jedan pozitivan rezultat . Mislili smo isto da ćemo na odbranu Francuske , koja nam nije nepoznata , koju smo analizirali za ovo kratko vreme kako treba da se igre , rešiti na lakši način , ali desilo se suprotno . Pre svega mislim da su Francuzi bili mnogo brži od nas , to moramo da analiziramo i da vidimo zašto je to tako i da popravimo , da li je to kondicionalnog karaktera ili je to naša igra takva . U napadu pustamo protivnika da na lagani način postiže golove i to im je dalo samopouzdanja . Takvoj ekipi kakva je Francuska , kad se da samopouzdanja , oni u svakom ambijentu , protiv svakog protivnika mogu da se pokažu . Moram da kažem da je to i nedostatak naših mogućnosti u odbrani , laganoj igri u napadu , težili smo sve da rešimo kroz sredinu , a ne da raširimo igru , da ulazimo eksplozivno i brzo na drugog pivota , to sve nismo radili u prvom poluvremenu . Stizali smo , ali opet smo na poluvremenu otišli sa velikom razlikom francuske reprezentacije . Mi smo zamislili da ćemo igrati odbranu čvrsto i neprobojno , da se naš najbolji odbrameni igrač koji je trebao tu odbranu da drži Ivan Lapčević povredio u jednom momentu , pa smo morali da improviziramo . Mi smo u drugom poluvremenu malo poboljšali igru , nalazili smo rešenja , dogovarali se i stigli smo rezultat , iako su francuske amplitude bile ispred nas . Međutim mi smo stigli te amplitude , stigli smo rezultat , međutim Francuzi su opet na lagan način postizali golove , individualno smo grešili i individualno smo primali golove , Francuska je ponovo došla u jedan prostor sigurnosti , dok smo mi pričali sa sudijom ili šta već , oni su bacili loptu sa centra i postigli pogodak . Sigurno je da će nam ova utakmica pomoći u daljem radu , iako vremena nema mnogo , to je fakto . Videli ste povredu i Aleksandra Stojanovića , koji je jako dobro igrao . Primetili ste možda , a to je i logično , šta su rekli veliki ljudi i sportisti Onesta i Fernandez , da će za tri godine , ako se bude radilo , biti jako teško pobediti Srbiju . Ne tražim alibije , ali prvo smo igrali protiv najbolje reprezentacije , treba dosta rada i zalaganja da se parira tim ekipama visoke klase . Ova utakmica nam je dosta pomogla , pomoćiće nam turnir u Mađarskoj i januarske pripreme da napravimo ekipu koja se može suprotstavljati i da rešava izjednačenja , da izbacimo nivo kada smo išli dole , a da zadržimo nivo uspona. Moram da kažem da je atmosfera bila izvanredna i da sam doživeo to što su igrači govorili da se jako dobro osećaju ovde i da vole da igraju . Žao mi je što nismo pobedili , igrali bolje , međutim svestan sam šta se dogodilo , mora mnogo da se radi i da se ide nabolje“.

IVAN LAPČEVIĆ , reprezentativac Srbije
„Čestitao bih obema reprezentacijama , Srbije i Francuske , bio je pravi sportski spektakl , na kome je francuska reprezentacija zasluženo pobedila . Mi smo malo strašljivo ušli u utakmicu , na samom početku smo im dopustili da povedu sa 3:9 , kasnije je bilo to mnogo teško da stignemo , ali zato što smo ih precenili i bili uplašeni . Imali smo u momentima i dobre igre , ali to svakako nije dovoljno što naša reprezentacija želi , pre svega na EP . Reprezentacija Francuske u ovom trenutku ima svakako bolje pojedince , mi nismo imali dovoljno vremena da napravimo ono što nas krasi tj. kolektivnu igru , ali smo pored svega toga imali šansu da u drugom poluvremenu na 27:28 , ali tada se opet pojavio naš strah od pobede i pre svega sjajni Nikola Karabatić u individualnim akcijama , u tri situacije je rešio našu odbranu vrlo lako , a to nije trebalo da se desi i jedan lak gol Žeroma Fernandeza i Abaloa , ali sve su to naše lekcije koje ćemo morati u hodu da ispravimo“.