SEHA F4: PPD Zagreb do trećeg mesta u uzbudljivoj završnici - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA F4: PPD Zagreb do trećeg mesta u uzbudljivoj završnici

SEHA F4: PPD Zagreb do trećeg mesta u uzbudljivoj završnici

Treće mesto na fajnal foru SEHA Gasprom lige 2015/2016 pripada rukometašima PPD Zagreba. Tim Veselina Vujovića je, nošen velikom podrškom publike, savladao Meškov Brest rezultatom 24:23 (13:14), u uvertiri za veliko finale između Vesprema i Vardara (19.00).

PPD ZAGREB – MEŠKOV BREST 24:23 (13:14)

Isključenja: PPD Zagreb 4, Meškov Brest 12 minuta

7m: PPD Zagreb 4/6, Meškov Brest 3/4

PPD ZAGREB

Ivić 4/20, Stevanović 8/15  – Mihić 2/3, Sabljić, Vujić 1/2, Kontrec, Šebetić 5/9, Raković 1/2, Horvat 8/9, Šušnja, J. Valčić 1/4,T. Valčić 0/1, Mandalinić 2/4, Obranović 2/4, Markoski, Pavlović 2/3

MEŠKOV BREST

Pešić 10/33, Čarapenka 0/1 – Babičev 1/2, Kristopans 5/9, Kamišik 3/9, Patocki, Nikulenka, Stojković 6/8, Tjumencev, Šumak, Vukić 1/1, Baranov 2/2, Razgor 2/3, Selvasjuk, Šilovič 3/7

Čitavo prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj klackalici. Gosti su se bolje snašli u finišu prvog dela i na odmor otišli sa minimalnom prednošću, koju su početkom nastavka podigli na maksimalnih 16:13. Najveći problem za momke Veselina Vujovića bio je letonski gorostas Danis Kristopans, koji je do polovine meča postigao pet golova, uz samo jedan promašaj. Zagrepčani su uspeli brzo da se vrate i izjednače na 18:18, golom Vujića u 43. minutu. Meškov je održavao plus jedan u igri gol za gol sve do 54. minuta, kada je Raković nakon kontra napada preokrenuo – 22:21 za PPD Zagreb.

Dva minuta kasnije, Pavlović je povisio na dva razlike, a trener Seregj Bebeško je pokušao da prekine krizni period svog tima tako što je potpuno promešao karte, odnosno izmenio pozicije igrača na terenu, takošto je Rastka Stojkovića poslao na poziciju srednjeg beka, a Simona Razgora na desno krilo.

Upravo je Stojković održavao beloruski tim u životu do kraja, napad se bazirao na njemu, ali je srpski pivotmen propustio priliku da izjednači 30 sekundi pre kraja. Posle velike gužve i ničije lopte, Baranov je nekako doturio loptu do njega, međutim, Stevanović je uz pomoć stative sprečio pogodak.