SEHA LIGA(10 KOLO): Vardar dominantan u derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA LIGA(10 KOLO): Vardar dominantan u derbiju

SEHA LIGA(10 KOLO): Vardar dominantan u derbiju

U okviru 10. kola Seha Lige, Vardar je u gostima savladao Metalurg sa 26:20 (14:10). Bio je to jedan od izvesnijih „makedonskih klasika“ u poslednje vreme, pošto je Vardar dominirao čitavim tokom utakmice. Spektakularne partije, pružili su Petar „Divi“ Angelov i Stefan Terzić, a veliki doprinos dao je i Sergej Gorbok.

METALURG – VARDAR 20:26 (10:14)

Isključenja: Metalurg 6, Vardar 8 minuta
Sedmerci: Metalurg 1/2, Vardar 1/1

METALURG:
Mitrevski 5 odb, Misovski 2 odb, Ojleski 2, Vugrinec 2, Georgievski , D. Manaskov 1(1), M. Manaskov 1, Mirkulovski 6, Kukoski, V. Markoski, N. Markoski 3, Dimovski 1, Mojsovski 1, Jonovski, Taleski 2, Đukić 1

VARDAR:
Angelov 23 odb, Milić, Stoilov, Brumen, Pribak, Terzić 10, Toskić 3, Marković 3(1), Dujšebaev. Abutović 1, Rastvorcev, Dibirov, Gorbok 7, Šiškarev, Čipurin 3

SEMAFOR: 0:1, 2:7, 3:9, 9:12, 10:17, 13:20, 19:23, 20:26
IGRAČ UTAKMICE: Petar Angelov

Ovoga puta je izostala vatra na kakvu nas je navikao makedonski derbi. Nedavne turbulencije I odlasci važnih igrača znatno su oslabili Metalurg, u meri da puleni Lina Červara nisu uspeli da pariraju najvećem rivalu više od 10 minuta. Serijom 5:0, Vardar je rano stekao nedostižnih 7:2. Nagovestio je Angelov od početka da će biti “bauk” za domaće, a mladi Stefan Terzić da je naštelovao praćku kao nikada do sada. Prvi gol Čipurina doneo je prednost od 9:3,a Vardar je tu razliku suvereno održavaosve do finiša prvog dela, dok Metalurg konačno nije počeo da koristi povoljne prilike. Par tehničkih grešaka gostiju bile su dovoljne za kontra udar, serija 3:0 prepolovila je prednost branioca titule, 9:12. Ipak, nalet domaćina odbija Sergej Gorbok, pa se na odmor odlazi sa 10:14.

– NI JEDNOM NA MEČU METALURG NIJE VODIO
– 23 INTERVENCIJE PETRA ANGELOVA (54%). 10 U PRVOM POLUVREMENU, NASPRAM TRI KOLIKO SU ZAJEDNO SAKUPILI MITREVSKI I MISOVSKI
– 10/12 JE ŠUTIRAO STEFAN TERZIĆ
– 7/9 JE ŠUTIRAO SERGEJ GORBOK
– TRI SEKUNDE JE U IGRI PROVEO TIMUR DIBIROV (SA MARKEROM). STOILOV, DUJŠEBAEV, BRUMEN I RASTVORCEV NISU ULAZILI, ŠTERBIK I KARAČIĆ NISU BILI U SASTAVU
– I U DRUGOM KOLU SEHA LIGE, VARDAR JE SLAVIO SA PLUS ŠEST (27:21)
– UBEDLJIVO NAJBOLJI U METALURGU BIO JE FILIP MIRKULOVSKI SA ŠEST GOLOVA

Poslednja dilemma je otklonjena početkom nastavka, kada crveno – crni sa tri gola u nizu odlaze na nedostižnih 17:10. Vrlo često je Červar postavu, ali I defanzivnu formaciju, međutim, pomaka nije bilo sve do poslednje šestine meča. Opuštanje Vardara nije trajalo dugo, pa je sve što su šampioni Makedonije uspeli do kraja je da smanje na 19:23, u 52. minutu. Napad za minus tri, prokocken je bez udarca na gol, a raspoloženi Gorbok je jednom od mnogih bombi razneo I poslednju nadu protivnika.
Vardar se ovim trijumofom izjednačio na drugom i trećem mestu sa Zagrebom, a pri tom ima meč manje. Metalurgu je ovo četvrti poraz, I sve je realnije da će I ove sezone propustiti završni turnir. Metalurg u subotu dočekuje Vesprem, dan kasnije Vardar je domaćin Borcu.