Balkan-Handball.com

SEHA: Našičani odneli bod iz Celja!

Možda i najinteresantniji meč u dosadašnjem delu SEHA GAZPROM lige odigran je u celjskom Zlatorogu, gde je domaćin RK Celje Pivovarna Laško u poslednjih šest sekundi morao da brani remi od našičkog Nexea 27:27 (12:12). Nisu uspeli izabranici trenera gostiju Hrvoja Horvata da organizuju smislen napad, pa je tako propala i šansa da ostvare senzacionalnu pobedu na terenu protivnika, koji se bori sa velikim problemima što se tiče povreda.

Imali su Celjani tajm-aut 14 sekundi pre kraja, ali je sav dogovor pao u vodu, kada je lopta završila u autu iza leđa Branka Vujovića. Tako su se desetkovani Celjani oprostili od pobede u meču u kome su bili bez Mačkovšeka, Mlakara i Mitrovića, ali i Urbana Lejsaka, koji je dobio crveni karton u 34. minutu posle neuspešnog pokušaja da preseče kontru hrvatskih vicešampiona.

Saša Barišić Jaman odigrao je odlično, sa sedam golova bio najbolji strelac, ali i iskustvom vodio napad svog tima i razigravao. Imali su Našičani 22:20 u 47. minutu, ali se ušlo u egal završnicu u kojoj su oba tima imala svoje šanse.

U timu domaćina, Gal Marguč postigao je sedam golova (četiri sa linije sedam metara).

1. Vardar 6 6 0 0 188 : 144 18
2. Meshkov Brest 6 4 0 2 175 : 155 12
3. Tatran Prešov 6 4 0 2 173 : 156 12
4. Gorenje Velenje 6 3 1 2 165 : 149 10
5. PPD Zagreb 6 3 1 2 164 : 154 10
6. Celje Piv. Laško 6 3 1 2 165 : 158 10
7. Metalurg 6 2 0 4 146 : 156 6
8. Nexe 6 1 1 4 144 : 170 4