SEHA: Nexe odnelo bod iz Prešova, Celje PL ubedljivo protiv Dinama – Balkan-Handball.com
Balkan-Handball.com

SEHA: Nexe odnelo bod iz Prešova, Celje PL ubedljivo protiv Dinama

U dva poslednja meča 15. kola SEHA Gazprom lige viđen je remi u Prešovu i ubedljiva pobeda Celjana nad Dinamom. „Majstori za remije“, rukometaši Nexe-a iz Našica odneli su bod Tatranu 26:26 (17:11), iako je domaći sastav Slavka Goluže u 38. minutu imao prednost +6 – 19:13.

Najefikasniji kod domaćina bio je Urban sa šest, a sa druge strane, Brumen je postigao sedam golova.

Manje zanimljivo bilo je u Celju, gde je domaći sastav deklasirao Dinamo 39:25 (25:15). Rezultat prvog poluvremena dovoljno govori u prilog činjenici da je učesnik EHF Lige šampiona bio dominantan u duelu u kome je prvo isključenje viđeno tek početkom drugog dela (Suholežnik). Pančevci su bili desetkovani neigranjem velikog broja igrača.

Kod pobednika, Mlakar je postigao sedam, a u dresu Dinama, Šaponjić je duel završio sa šest.

1. Vardar 15 14 1 0 473 : 365 43
2. PPD Zagreb 15 10 1 4 433 : 386 31
3. Meshkov Brest 15 10 1 4 443 : 402 31
4. Celje Piv. Laško 15 9 2 4 443 : 411 29
5. Gorenje Velenje 15 7 3 5 438 : 399 24
6. Tatran Prešov 15 5 3 7 419 : 418 18
7. Metalurg 15 5 1 9 403 : 435 16
8. Nexe 15 1 6 8 380 : 427 9