SEHA: Prvi poraz Vardara u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Prvi poraz Vardara u Skoplju!

SEHA: Prvi poraz Vardara u Skoplju!

Rukometaši Meškov Bresta naneli su drugi poraz Vardaru u Skoplju u novoj sezoni SEHA GAZPROM lige. Beloruski prvak je slavio u SC „Jane Sandanski“ rezultatom 28:27 (15:11), uz osam golova Rastka Stojkovića. Ovaj tim je savladao makedonskog prvaka i u prošlosezonskom polufinalu u Vespremu.

VARDAR – MEŠKOV BREST 27:28 (11:15)

VARDAR

Šterbik 8+1 odb, Angelov 2+1 odb, Milić – Lacković 1, Brumen 4, Manaskov 3(3), Makeda 3, Karačić 2, Dujšebaev 6, Abutović 1, Cinrić 4, Marsenić 2, Gorbok 1, Lazarov, Nedanovski, Jagurinovski

MEŠKOV BREST

Patotski 1+1 odb, Čarapenka 10+1 odb – Babičev 4, Manojlović 2, Kristopans 4, Kamišik, Nikulenkau 4, Stojković 8,  Atman 3, Šumak, Vukić, Baranau 1, Selviašiuk, Razgor 2

Iako su gosti dominirali većim delom meča, Vardar je imao napad za remi, ali je, 10 sekundi pre kraja, došlo do nesporazuma između Cindrića i Lackovića, usled čega je lopta otišla u aut.

Meškov je dominirao u prvom poluvremenu i na odmor otišao sa prednošću od 15:11. Početkom nastavka se razbranio Arpad Šterbik, što je za posledicu imalo izjednačenje u 40. minutu, 19:19.

Do samog kraja igralo se gol za gol, gosti su bili ti koji su imali gol do dva prednosti, ali su crveno – crni uspevali da izjednače u par navrata. 10 minuta pre kraja, pri rezultatu 25:25, Manaskov nije iskoristio sedmerac, a sastav Sergeja Bebeško je to kaznio i poveo sa 28:26.  Gorbok je smanjio na 28:27, nakon čega je odbrana Vardara uspela da odradi svoj deo posla, ali je napad za remi bio neuspešan.