SEHA: Simultanka Ašanina, PPD Zagreb bolji od Tatrana - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Simultanka Ašanina, PPD Zagreb bolji od Tatrana

SEHA: Simultanka Ašanina, PPD Zagreb bolji od Tatrana

U susretu prvog kola nove edicije SEHA Gazprom lige PPD Zagreb je u Sutinskim vrelima slavio protiv  Tatrana iz Prešova 25:20 (17:12). Briljirao je golman domaćina Matej Ašanin kojem je jedna intervencija nedostajala za učinak od preko 50% (19 odbrana).

Od trenutka kada su serijom 3:0 preokrenuli i poveli sa 5:3, Zagrepčani su dominirali do samog kraja, ne dozvolivši protivniku da dođe do izjednačenja. U mnogo sadržajnijem i efikasnijem prvom poluvremenu, hrvatski šampion je 12 intervencija Ašanina iskoristio da kvalitetnom tranzicijom, dobrom kreacijom u pozicionom napadu i efikasnom realizacijom, pre svih reprezentativaca Hrstića i Mandića, stekne solidnih plus pet, kojih ekipa Slavka Goluže nije uspela da ugrozi u nastavku.

U nastavku su pred oba gola dominirale čvrste odbrane, ali je i u igri sa mnogo manje golova (čak 13 više postignuto u prvom) PPD Zagreb lako održavao preimućstvo, koje je na ulasku u poslednjih deset minuta iznosilo maksimalnih plus šest.

PPD ZAGREB-TATRAN PREŠOV 25:20 (17:12)

PPD ZAGREB: Jandrić, Ašanin 19 odbrana; Šipić 1, Vistorop 1, Mandić 6, Burić 1, Obradović 1, Laljek 2, Matanović 4, Ravnić, Hrstić 5, Grahovac 1, Kraljević, Stojnić, Klarica 2, Vuglač 1. Trener: Vlado Šola.

TATRAN PREŠOV: Colodeti 12 odbrana, Chupryna 1 odbrana; Tsarapkin 1, Jaballah 4, Hernandez 2, Grzentic 3, Michalka 1, Hozman, Recicar 3, Fech, Pacheco 3, Santos, Rabek 3. Trener: Slavko Goluža